Karawana Kultury łączy pokolenia

W sobotę 28 października w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się jesienny festiwal-konkurs XIII Międzynarodowego projektu „Karawana Kultury”.

Ta edycja ma nazwę „Autumn MIX” („Jesienny MIX”), co się doskonale sprawdziło: wiek uczestników od 7 do 70+, barwne stroje i ciekawy rekwizyt, taniec ludowy i nowoczesny, teatr tradycyjny i pantomima, chór i wokal estradowy, muzyka instrumentalna.

Intensywny dzień festiwalowy zaczął się energicznym zajęciem „Salsation” z Renatą Maruszewską znaną z poprzednich edycji instruktorką fitness, której zawdzięczamy niezapomniane chwile flashmobów „Karawany Kultury” poprzednich lat.

Podczas części konkursowej zaproszone przez organizatorów Jury oceniało umiejętności uczestników: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (Troszyn, Szczecin), z gimnazjów (Dziwnów, Szczecin) i domów i ośrodków kultury (Świnoujście, Szczecin), panów i pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Świnoujścia, zespoły z Białorusi (miasta Mińsk i Pińsk – dwie grupy ze Studio Teatralnego „Rakieta”, Zespół tańca estradowego „Déjà vu”, Zespół cymbalistów „Praleski”).

Grand Prix zdobył Zespół cymbalistów „Praleski” pod kierownictwem Katsiaryny Mintsevich z Mińska. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Następna edycja już niedługo – „Christmas Gift”, 12.12.2017, MDK w Międzyzdrojach.

 

Fundacja Benefis, Wolin

Foto Robert Zięba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *