Jesienne nadmorskie spacery, to w pełni zdrowie, pełne odstresowanie i niesamowity relaks

Niezbyt udane lato – przyznacie Państwo, jest już tylko dalekim wspomnieniem liczonym w setkach tysięcy zdjęć i nostalgią tych jako tako ciepłych i słonecznych letnich dni. Teraz, kiedy mamy blisko połowę listopada, ludzie z wolna szykują się do zimy. Co istotne, wielu ludzi uwielbia wręcz jesień, twierdząc, że to pora najbardziej kolorowa i ciekawa zarazem. Spotkaliśmy pewną panią podczas spaceru na plaży w Międzyzdrojach, która twierdzi, że bardzo kocha jesień. Chyba najbardziej z wszystkich pór roku. Woli te porę roku, bo latem nad morzem nie można znaleźć jakiegoś spokojnego miejsca, a opalać się można dosłownie wszędzie. I ma w tej kwestii zupełna rację – dodamy. A teraz jest spokój, lekka chłodnawa nadmorska bryza czy też zefirek, nie jest nazbyt za zimno. I jest wręcz OK. – stwierdza pani, która przyjechała na weekend z niedalekiego od morza Szczecina.

O tej porze roku nad morzem już turystów niewielu. A ci, którzy zawitali na nasze wybrzeże, i kiedy jest w miarę pogodnie, najczęściej korzystają ze spacerów plażą czy promenadą (tu przykład w Międzyzdrojach czy w Świnoujściu).

Jeśli chodzi o turystę o tej porze roku, nie jest nadzwyczajnie. Owszem, jest sporo szczególnie ludzi starszych i w średnim wieku. Przede wszystkim zza zachodniej granicy. Jak potwierdzili, lubią tutaj przyjechać, bowiem ceny nie są dla nich wyśrubowane, a raczej całkiem przystępne. Są również piękne widoki i jest nie tylko  w okolicach Międzyzdrojów, co zwiedzać. Są też i tacy odważni, którzy taplają nogi w morskiej wodzie, twierdząc, że woda, jak na listopad… jest w miarę ciepła (brrrr…).

Odwiedzającym Wybrzeże Kamieńskie poza tym pozostało zrobić sobie serię zdjęć, dajmy na to z plażą, nie wzburzonym o tej porze roku morzem (o dziwo?), choć amatorów oglądania z zapartym tchem ogromnych fal jest sporo. I przy  powdychać drobinki zbawiennego dla wielu jodu (najwięcej jodu w powietrzu jest podczas wzburzonego morza) i czekać następnego lata, którego już niektórzy wypatrują z niecierpliwością. Czy aby nie za wcześnie?

Zachęcamy o tej jesiennej porze w wolnych chwilach, do pełnego i aktywnego relaksu, a więc do nawet dłuższych spacerów, nie tylko plażą, do jazdy rowerami, wszak na terenie powiatu kamieńskiego jest już dość sporo ścieżek rowerowych, które ułatwiają bezpieczne poruszanie wzdłuż nie tylko nadmorskich dróg.

A zatem do zobaczenia na trasach i przy tym pełnego odstresowania, bo relaks, a potem jak najbardziej zdrowy sen, są wspaniałym lekarstwem na wiele schorzeń, co potwierdzają lekarze i znawcy tematu. Tak dla młodych jak i starszych wiekiem.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *