Jesień w gminie pod znakiem inicjatyw społecznych

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” otrzymało 12000 zł dotacji z konkursu „Program SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych”. Stowarzyszenie wraz z trzema grupami mieszkańców zrealizuje do końca listopada 2017 r. w gminie Międzyzdroje cztery projekty.

„PRZYRODA WAPNICY” to pomysł na odtworzenie ścieżki przyrodniczej funkcjonującej kilkanaście lat przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Z inicjatywy osób związanych ze szkołą powstanie nowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna oraz stworzony zostanie quest przyrodniczy. Oficjalne otwarcie ścieżki przyrodniczej jest zaplanowane na 16 listopada 2017 r., Dzień Patrona szkoły im. prof. Władysława Szafera.

„WIKLINA” jest miejscem znanym wszystkim mieszkańcom sołectwa, od lat pełni funkcję lokalnego „domu kultury”. Stowarzyszenie również korzysta z możliwości jakie daje obiekt m.in. odbywają się tu bezpłatne cotygodniowe zajęcia FITNESS. Poza budynkiem znajduje się tu również obszar zielony, który dotychczas był mało wykorzystywany. Z inicjatywy mieszkańców teren zostanie uporządkowany, powstanie grill, zbudowane zostaną ławy i stoły. Dzięki realizacji projektu „WIKLINA” powstanie nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności.

„SZKOLNE POIDEŁKO” pozwoli poprawić nawyki żywieniowe dzieci ze Szkoły w Wapnicy. Dzieci w wieku szkolnym mają naturalną i dużą potrzebę picia, niestety woda w dziecięcym menu często przegrywa ze słodzonymi napojami. A szkoda, bo to właśnie ona powinna stanowić podstawę zdrowej diety, gdyż nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i cukru. Naturalna woda idealnie gasi pragnienie, a dobrze nawodniony organizm sprawnie pozbywa się toksyn i lepiej radzi sobie z bakteriami czy wirusami. Projekt nauczycieli z SP2 obejmuje przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych na temat wody, zakup bidonów dla wszystkich uczniów szkoły oraz zakup i montaż poidełka (fontanny wody), z którego będzie mogła korzystać cała społeczność szkolna.

„KLUBIK MALUSZKA” to zajęcia dla małych dzieci do lat 5 i ich rodziców. Zajęcia od 2015r. prowadzone są w Wapnicy a teraz dzięki dotacji będą odbywały się również w Międzyzdrojach. Od września br. w środy o godz. 16.30 zapraszamy do Przedszkola Miejskiego w Międzyzdrojach. Dzieci uczestniczące w zajęciach będą uczyć się poprzez zabawę, a opiekunowie będą uczyć się jak bawić się ze swoim dzieckiem by wspomagać jego rozwój. Zajęcia prowadzimy również w szkole w Wapnicy (poniedziałki o godz. 16.30). Osoby chętne mogą uczestniczyć w zajęciach KLUBIKU MALUSZKA 2 razy w tygodniu 🙂

Projekty są współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu SPOŁECZNIK.

www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *