„II Piknik Strażacki” w Międzyzdrojach za nami

4 sierpnia 2018 r.(sobota), policjanci z KPP w Kamieniu Pomorskim, KP w Międzyzdrojach, OPP w Szczecinie oraz strażacy ochotnicy z Międzyzdrojów wzięli udział w „II Pikniku Strażackim”. Poprzez zabawę, wspólnie uczyliśmy, jak dbać o bezpieczeństwo i jak pomagać innym ludziom. Tematem przewodnim festynu była edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz program profilaktyczny „Bezpiecznie nad morzem”.

Podczas tegorocznego festynu było wiele uśmiechów, radości i zabawy, ale też nauki o tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad morzem.

Wielkie zainteresowanie wzbudziło stanowisko, gdzie promowana była służba w Policji i zawód policjanta. Każdy uczestnik pikniku mógł założyć strój funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji, pobrać odciski palców czy zasiąść w radiowozie lub na policyjnym quadzie. Wiele emocji wśród najmłodszych, a także tych troszkę starszych uczestników pikniku wzbudził konkurs plastyczny i konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa. Wszyscy otrzymali drobne upominki i nagrody rzeczowe.

Korzystając z okazji, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie omówili założenia kampanii profilaktycznej „Bezpiecznie nad morzem”, uczyli udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Rozdawali również tzw. opaski „niezgubki” (z miejscem na wpisanie numeru kontaktowego do rodzica) dla dzieci wypoczywających na plaży i mini zestawy pierwszej pomocy, zawierające maseczkę do sztucznego oddychania oraz jednorazowe rękawiczki.

Wszystko to dla dobra mieszkańców powiatu kamieńskiego oraz gości z kraju i zagranicy.

Dziękujemy za wspólną edukację przez zabawę i zapraszamy w przyszłym roku.

sierż. Aleksandra Berenda

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *