Ferie 2019 r. z Wolińskim Parkiem Narodowym

Woliński Park Narodowy był współorganizatorem ferii zimowych 2019 r. w gminie Międzyzdroje.
Pracownicy Działu Edukacji przeprowadzili warsztaty przyrodnicze zarówno dla dzieci i młodzieży uczestniczących  w zajęciach organizowanych przez Międzynarodowy Dom Kultury, jak i dla dzieci korzystających z zajęć organizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.Podczas pierwszego spotkania w Centrum Edukacyjno – Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego prezentowaliśmy tajniki pracy z mikroskopem,  a także przeprowadziliśmy plastyczne warsztaty przyrodnicze. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy malowanej ziarnami słonecznika, dyni, fasoli, lnu, gryki itp. Autorzy wszystkich prac otrzymali drobne upominki, a najciekawsze – wyróżnione nagrodzone zostały kalendarzami WPN.

Drugie spotkanie odbyło się z uczestnikami ferii organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną
w Centrum Edukacyjno -Muzealnym WPN, na którym również przeprowadziliśmy warsztaty
z mikroskopowania oraz zajęcia plastyczne z użyciem ziaren. Dodatkowo wybraliśmy się na wycieczkę po Muzeum Przyrodniczym, gdzie prezentowaliśmy ciekawostki na temat otaczającej nasz przyrody.

Kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą odbyło się w Międzynarodowym Domu Kultury, podczas którego przeprowadziliśmy warsztaty z origami.
Ostatnie zajęcia kończące cykl spotkań podczas ferii zimowych w Wolińskim Parku Narodowym odbyły się w Centrum Edukacyjno – Muzealnym  w dniu 5 lutego 2019 r. Było to spotkanie z leśnikiem Panem Radosławem Skórkowskim – wieloletnim pracownikiem WPN. Pan Radek opowiadał o pracy w lesie, prezentował przyrządy        i urządzenia wspomagające pracę leśniczego, prezentował gatunki drzew występujące w WPN, uczył jak je rozpoznawać. Uczestnicy dowiedzieli się jakie dla nas wszystkich ma znaczenie las i dlaczego musimy o niego dbać. Na zakończenie spotkania rozwiązywaliśmy karty pracy dotyczące gatunków drzew oraz poznawaliśmy gatunki zamieszkujące poszczególne piętra w lesie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i młodzieży za udział tegorocznych w zajęciach.
Mamy nadzieję, że spotkania z nami sprawiają, że stajecie się bliższymi przyjaciółmi Wolińskiego Parku Narodowego, bowiem WPN to nasze wspólne dziedzictwo, które służy zachowaniu przyrody w jej naturalnej postaci dla przyszłych pokoleń.
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach oraz na szlakach WPN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *