BRANŻA BUDOWLANA NA KONFERENCJI W MIĘDZYZDROJACH

To kolejna konferencja na terenie naszej Gminy w ostatnich dniach.Tym razem przedstawiciele środowiska budowlanego spotkali się na XXIX Międzynarodowej Konferencji Naukowo – Technicznej pn.: ,,Awarie budowlane – zapobieganie, diagnostyka, naprawy, rekonstrukcje”. Kilkuset specjalistów z kraju i zagranicy, projektanci, wykonawcy, naukowcy, inwestorzy oraz przedstawiciele administracji budowlanej, ma doskonałą okazję do wymiany poglądów i doświadczeń. Oficjalne otwarcie konferencji miało miejsce 21 maja w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Naszą Gminę reprezentował Sekretarz Gminy Adam Szczodry.

Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Honorowy Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wojewoda i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie oraz Amerykański Instytut Betonu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez 16 czasopism.

Wśród wielu poruszanych tematów są: awarie konstrukcji metalowych, obiektów sakralnych i zabytkowych, budownictwo ogólne i diagnostyka. Warto podkreślić, że przedstawiciele środowiska budowlanego kolejny już raz goszczą w naszej Gminie. Konferencja potrwa do 24 maja.

Joanna Ścigała

Rzecznik Prasowy

UM w Międzyzdrojach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *