21 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach – (29.06-2.07)

Jest dla mnie satysfakcją, że ta współpraca trwa i miasto poważnie traktuje tą sztandarową imprezę- burmistrz Leszek Dorosz.

Międzyzdroje-13 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Leszka Dorosza, dyrektora FG -Olafa Lubaszenko , dyr. MDK -Artura Duszyńskiego i zaproszonych mediów. Tradycyjnie fundamentem FG są wydarzenia muzyczne,edukacyjne, sportowe i teatralne. W tym roku termin FG się zmienił i odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 2 lipca ponieważ miasto chce w ten sposób przedłużyć sezon a  uroczysta Gala  odciskania dłoni rozpocznie się już o godz. 19. To dobrze ponieważ przybywający na tę imprezę goście będą mogli w świetle dziennym podziwiać artystów, którzy pozostawią w Alei Gwiazd swe dłonie :Justynę Steczkowską, Ewę Szykulską, Mariana Dziędziela, Katarzynę Żak, Michała Kwiecińskiego, i Zbigniewa Wodeckiego. Po uroczystej Gali odciśnięcia dłoni na skwerze rekreacyjnym Promenady odbędzie się koncert  Zbigniewa Wodeckiego. Nowością FG będzie nowy projekt innowacyjny czyli promocja młodych talentów i wyjście w stronę widza. Po raz pierwszy zostanie wykreowana nowa nagroda-nagroda publiczności dla młodych artystów: To internauci w specjalnym głosowaniu wybiorą  „Idola Publiczności”, który jest najbardziej obiecującym młodym twórcą. Głosujący będą mieli okazję wygrać cenne nagrody. Głosowanie rozpocznie się już 4 maja i zakończy 20 czerwca. Regulamin plebiscytu można znaleźć na www.festiwalgwiazd.com.

W plebiscycie na „Idol-2015” wezmą udział:  Antoni Królikowski, Natalia Sikora, Dawid Ogrodnik, Barbara Kurdej – Szatan, Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska, Piotr Żurawski oraz Marta Ścisłowicz. Nagrodą będzie pamiątkowa statuetka wręczona podczas uroczystej Gali Gwiazd. W programie FG nie zabraknie projekcji plenerowych. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć m.in. trzy nocne pokazy filmowe :”Dziewczyna do wzięcia” w reż. Janusza Kondratiuka (30.06),”Moje córki krowy”-reż . Kinga Dębska ( 1.07),”Planeta Singli”-reż. Mitja Okorn (2.07). 1 lipca tradycyjnie zostanie rozegrany mecz pomiędzy artystami a samorządowcami- spotkanie będzie komentować Dariusz Szpakowski. Tegoroczny FG będzie skromniejszy o 300 tys. zł z większym udziałem Gminy Międzyzdroje. Sponsorami FG będą: Urząd Marszałkowski, Bank BGŻ, LOTTO. Program FG znajduje się  na stronie www.festiwalgwiazd.pl

Tekst i foto- Julianna Rogowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *