reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

WYBORY SOŁTYSÓW W GMINIE MIĘDZYZDROJE

20 marca 2019 roku zakończyły się wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach: Lubin, Wapnica, Wicko. W tym roku wyjątkowo dopisała frekwencja mieszkańców, którzy uczestniczyli w tych wyborach. Więcej »

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

W dniu 21 marca 2019 roku o godz.12.00 kolejna sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach rozpoczęła się od przyjęcia uroczystego ślubowania radnego Filipa Szyszkowskiego, który wygrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.Więcej »

Poznaj usługę Twój e-PIT

Urząd Skarbowy w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkania informacyjne, na których pracownicy Urzędu zaprezentują i omówią sposób wykorzystania przez podatników usługi Twój e-PIT w rozliczeniu się z dochodów za 2018 r.

Od 15 lutego 2019r . na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl administracja skarbowa udostępniła podatnikom ich zeznania PIT 37, PIT 38 za 2018 r. sporządzone na podstawie danych będących w posiadaniu urzędu skarbowego. W trakcie spotkania pracownicy Urzędu będą również udzielać informacji o ulgach podatkowych. Więcej »

„ Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”

21 marca w Międzynarodowym Domu Kultury zebrała się licznie grupa uczniów szkół z terenu Gminy Międzyzdroje, by wspólnie świętować pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Więcej »

KOLEJNA STACJA PALIW W MIĘDZYZDROJACH

Jeszcze w tym sezonie możemy spodziewać się otwarcia nowej stacji paliw sieci Moya. Stacja powstaje przy rondzie zjazdowym z drogi ekspresowej S3 przed Międzyzdrojami. Inwestycja realizowana jest przy współpracy z firmą Anwim S.A.Więcej »

Pomorze w dawnej kartografii

20 marca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wykład dr. hab. prof. US Radosława Skryckiego pt. „Pomorze w dawnej kartografii”. Współorganizatorami spotkania byli Klub Przewodników PTTK „Na wyspach” i Dyskusyjny Klub Książki.Więcej »

Sołtysem Wicka został Marian Buśko

W dniu 20 marca 2019 roku odbyły się wybory sołtysa i do Rady Sołeckiej dla sołectwa Wicko. Zebranie miało miejsce w świetlicy ,,Wiklina” w Wapnicy. Także podczas tych wyborów zgromadzili się licznie mieszkańcy sołectwa. Na zebraniu obecni byli także przedstawiciele samorządu – burmistrz Mateusz Bobek, zastępca burmistrza Beata Kiryluk, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz oraz sekretarz gminy Adam Szczodry. Na przewodniczącego zebrania wiejskiego jednogłośnie wybrano Jerzego Zygmanowskiego. Odchodzący sołtys Piotr Płoński złożył sprawozdanie z działalności swojej oraz Rady Sołeckiej z minionej kadencji.Więcej »

Bajkowe poszukiwanie Wiosny

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na spektakl teatralno-muzyczny, który odbędzie się dnia 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17:00.

Więcej »

Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 21 marca br. o godz. 11:00 do sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury na ogłoszenie wyników konkursu szkolnego organizowanego przez Burmistrza Międzyzdrojów pn. „Moje Międzyzdroje za 50 lat”. W konkursie wzięło udział 13 klas z naszej Gminy. Komisja konkursowa, która pracowicie oceniała wszystkie prace w dniu 19 marca, wybrała te najciekawsze. A które z nich zostaną nagrodzone dowiemy się już w czwartek.Więcej »

„Sztuka w kawałku …” – wernisaż i kiermasz prac

27 marca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na wernisaż oraz kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki oraz osoby o wielkim sercu na to niecodzienne wydarzenie. To właśnie dla Państwa, po raz drugi, podopieczni wolińskiego warsztatu, chcą zaprezentować cykl prac pt. „Sztuka w kawałku…” Artyści z kawałka drewna, tkaniny, przeróżnych elementów florystycznych i naturalnych potrafią wyczarować prawdziwe działa sztuki. Na wystawie dominować będą prace wykonane metodą decoupage, grafiki-linorytu, driftwoodowe domy, kapliczki, prace w technice kolażu. Każdy będzie mógł odnaleźć „kawałek sztuki”, który trafi do jego serca i emocji. Zaprezentujemy prace o różnorodnej tematyce i wykonane różnymi technikami. Od abstrakcji, czyli zabawy formą, przez futurystyczne ptaki, po sztukę użytkową, czyli prace związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Więcej »