reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie kamieńskim

Informujemy Państwa o udzielanej na terenie Powiatu kamieńskiego nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim.

Pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane jest w następujących punktach:

Więcej »

List Starosty Kamieńskiego do Mieszkańców Powiatu w sprawie Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim

Na stronie Starostwa Powiatowego ukazał się list Starosty do mieszkańców Powiatu Kamieńskiego. Treść listu publikujemy poniżęj

PÓŁMETEK FERII W BIBLIOTECE

Za nami I połowa ferii zimowych. Dzieci bardzo chętnie przychodzą na zajęcia do „Kreatywnej pracowni plastycznej” w bibliotece w Międzyzdrojach, gdzie propagujemy czytelnictwo oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu poprzez zabawy edukacyjne, plastyczne i ruchowe. Więcej »

Na sezon będą prysznice na plaży

Już w tegorocznym sezonie letnim na międzyzdrojskiej plaży, przy trzech zejściach C, F i H będą zamontowane prysznice, a w perspektywie wybudowane ogólnodostępne toalety. Realizacja zadania pn. „Budowa przyłączy wod-kan. do zasilania i montaż pryszniców plażowych, w celu poprawy wykorzystania walorów turystyczno-rekreacyjnych na plaży w Międzyzdrojach” jest możliwa dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w wysokości 219 693,00 zł z programu „Rybactwo i Morze”.

Więcej »

Lubin z nową ul. Boczną

Już na półmetku realizacji znajduje się prowadzona modernizacja ulicy Bocznej. Planowany termin zakończenia wszelkich robót to 30 kwietnia br. Po tym czasie ulica zyska w końcu nowe oblicze tak oczekiwane przez mieszkańców.Więcej »

1% PODATKU ZOSTAW U TYCH KTÓRZY DZIAŁAJĄ NA RZECZ MIESZKAŃCÓW MIĘDZYZDROJÓW!

Urząd Miasta i Gminy Międzyzdroje, w ramach nieodpłatnej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych z Wrocławia po raz pierwszy, przystąpił do projektu „WSPIERAJ LOKALNIE”. W ramach tego projektu zachęcamy podatników z Międzyzdrojów do wsparcia organizacji pożytku publicznego działających na rzecz naszych mieszkańców. Chcemy tym samym zwiększyć szanse na to, aby jak najwięcej środków pochodzących z 1 % zatrzymać w naszym Mieście. Zachęcamy do upowszechniania tej informacji, wszędzie gdzie tylko jest to możliwe, wśród rodziny i znajomych, zarówno w rozmowach osobistych, jak i na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Projekt umożliwia organizacjom pożytku publicznego efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego przy rozliczeniu PIT, poprzez wykorzystanie specjalnej aplikacji do rozliczania PIT, która została zainstalowana na miejskiej stronie :

https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miejski-w-miedzyzdrojach/Więcej »

Na promenadzie efekty już widać

Trwa realizacja wartego 10 mln zł, a realizowanego w Międzyzdrojach projektu „Morze Zieleni”, który zdecydowanie poprawi estetykę i funkcjonalność znacznych obszarów kurortu. Widoczne są już efekty prowadzonych prac na które gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 50%.Więcej »

Wyjątkowe wspomaganie międzyzdrojskiego sportu

W tych trudnych finansowo czasach środki zaplanowane w budżecie gminy Międzyzdroje na działalność w zakresie kultury fizycznej i sportu na 2020 rok stanowią łącznie kwotę 1.534 120,56 zł. To pokaźna kwota biorąc pod uwagę wielkość gminy i zasób jej budżetu.Więcej »

Są już wymierne efekty MBO na 2020 r

Krótka droga od pomysłu do realizacji

W Międzyzdrojach rozpoczęto już realizację projektów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców gminy w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego (MBO) na 2020 r. Jako pierwszy został zrealizowany – poparty 398 głosami – projekt zgłoszony przez Katarzynę Auguścik, sołtysa Wapnicy.Więcej »

Rekrutacja do żłobka w Międzyzdrojach na rok 2020/2022

Wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka, należy składać od 2 marca 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r. w biurze głównej księgowej (na piętrze) w godz: 13:00-15:00.Więcej »