reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

BRANŻA BUDOWLANA NA KONFERENCJI W MIĘDZYZDROJACH

To kolejna konferencja na terenie naszej Gminy w ostatnich dniach.Więcej »

75. rocznica Bitwy o Monte Cassino we Włoszech.

Blisko 1500 harcerzy ZHP wzięło udział w obchodach rocznicowych na wzgórzach Monte Cassino oraz w czuwaniu przy grobach Polaków, poległych podczas zdobywania klasztoru. Więcej »

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej to zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz sąsiednich województw. Termin zawodów przewidziany jest na 09.06.2019 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Więcej »

Czwartki lekkoatletyczne w Międzyzdrojach

Już niebawem 23.05.2019 kolejny Międzyzdrojski Czwartek Lekkoatletyczny”. Ostatnia szansa dla dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum do zdobywania punktów w klasyfikacji Grand Prix. Natomiast 30.05.2019 Finał Miejski Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych oraz Podsumowanie.

Więcej »

AKCJA POSESJA ZAKOŃCZONA

Razem zadbajmy o nasze miasto. Takie hasło przyświecało trwającej od 18 kwietnia do 14 maja wiosennej akcji Posesja. Mieszkańcy Międzyzdrojów zgłaszali się po bezpłatne worki, aby uporządkować swoje posesje. Więcej »

„WOLIŃSKA BELONA” W MIĘDZYZDROJACH

Tylko w maju w wodach Bałtyku można łowić mało popularną lecz dobrze znaną wędkarzom belonę. Belona  to ryba bardzo niezwykła. Należy do grupy ryb morskich, drapieżnych, żywiących się ciernikami, śledziami, szprotami oraz skorupiakami. Jej wydłużony kształt i wygląd budzi skojarzenia z węgorzem, a charakterystycznie wydłużona część szczękowa, kształtem przypomina dziób ptaka. Ości belony dzięki obecności enzymu – biliwerdyny, są zielone, ryba jest bardzo szybka, zwinna i waleczna.Więcej »

Nabór na wolne stanowiska

Kierownika Referatu Inwestycji oraz głównego specjalisty – architekta w Referacie Infrastruktury przyjmie do pracy Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Ogłoszony został nabór na 2 wolne stanowiska.Więcej »

„Inteligentnie o kuchni, książkach i muzyce”, czyli wieczór autorski z Anną Jurksztowicz

17 maja 2019 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyło się „Wiosenne spotkanie z książką, kuchnią i piosenką”. Gwiazdą wieczoru była wokalistka, autorka i producentka muzyczna Anna Jurksztowicz. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, jak również Stowarzyszenie „Rodzina”. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach projektu „Klubik rodzinny – od juniora do seniora”.Więcej »

PIES SZUKA DOMU

W dniu dzisiejszym, tj. 20 maja 2019 r. Straż Miejska odłowiła w okolicy ulicy Kolejowej – Piastowskiej w Międzyzdrojach psa rasy jamnik. Pies jest bardzo wychudzony, ale łagodny, przyzwyczajony do ludzi. Został zbadany przez weterynarza.
W chwili obecnej pies jest w budynku Urzędu Miejskiego. Jeśli nie znajdzie się właściciel, pies zostanie przewieziony do schroniska w Sosnowicach.
Więcej »

TRWAJĄ REMONTY ULIC

Przed sezonem letnim ruszyły prace związane z naprawą nawierzchni ulic. Po każdej zimie przybywa ulic, na których konieczne są remonty i prace naprawcze. Wykonywane są one etapami z zachowaniem płynności ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa użytkowników dróg. Cząstkowe remonty dróg gminnych oraz chodników wykonuje Zakład Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach na zlecenie Gminy. Dotychczas wykonane zostały remonty m.in.: ul. Gryfa Pomorskiego, Plażowej, Spokojnej, Ustronie Leśne. Od poniedziałku rozpoczną się remonty ulic i chodników na terenie sołectw, m.in.: Turkusowej, Głównej, Nadbrzeżnej, Pogodnej.Więcej »