reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

KOMUNIKAT Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego

Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego

planuje ogłoszenie naboru wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Priorytetu 4.

„Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym

„Rybactwo i Morze” w zakresie:Więcej »

KOLEJNE BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE W Międzyzdrojach

Burmistrz Międzyzdrojów oraz Rada Miejska w Międzyzdrojach zapraszają mieszkańców Gminy Międzyzdroje, urodzonych w latach 1945 do 1960 Więcej »

Pomimo pandemii udało się!!! Dziękujemy.

Historia Krzysztofa Trojanowskiego, mieszkańca Międzyzdrojów, jest znana niemal wszystkim w naszej gminie, w powiecie, może i w województwie. W wyniku urazu lewego podudzia powikłanego wstrząsem septycznym Krzysztofowi amputowano nogę. Sytuacja życiowa, w jakiej znalazł się Krzysztof, została nagłośniona na portalach internetowych i w mediach społecznościowych, a TVP3 Szczecin poświęciła jej reportaż.Więcej »

Pomorze Zachodnie najbardziej gościnne. Kołobrzeg liderem  

Wśród 10 nadmorskich gmin, które w lipcu i sierpniu gościły najwięcej turystów, jest aż siedem samorządów z Zachodniopomorskiego. W Kołobrzegu udzielono 730 tysięcy noclegów. Mielno, Rewal, Świnoujście zarejestrowały w sumie ponad półtora miliona.Więcej »

Laureaci II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Rodzinnego „75. Urodziny, czyli Lato z Pippi”

Miło nam poinformować, że dwie prace, które przeszły etap lokalny Ogólnopolskiego Konkursu Rodzinnego „75. Urodziny, czyli Lato z Pippi” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach zostały nagrodzone również w drugim, ogólnopolskim etapie konkursu.Więcej »

Szykuje się rowerowa perełka! Ruszył przetarg na odcinek Wisełka – Międzywodzie

W pobliżu klifów, pięknych plaż i magii Wolińskiego Parku Narodowego. To będzie jedno z najbardziej urokliwych miejsc na szlakach rowerowych Pomorza Zachodniego.  Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na budowę 10 km odcinka trasy rowerowej z Wisełki do Międzywodzia. Prace mają się zakończyć przed wakacjami 2022 r.

Więcej »

Trasa rowerowa Blue Velo na odcinku Inoujście – Modrzewie oraz Skoszewo – Czarnocin ODDANA DO UŻYTKU!

Przez piękne tereny, wzdłuż dzikiej rzeki Iny, w pobliżu wraku Betonowca, nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego wśród dziko żyjących koników polskich i krów Scottish Highland, bielików oraz kormoranów, wiedzie Blue Velo – jedna z głównych tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Zakończono właśnie prace na odcinkach trasy wokół Zalewu Szczecińskiego: Inoujście – Modrzewie oraz Skoszewo – Czarnocin, gdzie pojedziemy grzbietem wałów przeciwpowodziowych. Odcinki liczące ok. 20 km są już w pełni gotowe i oznakowane.

Więcej »

Kinder Mleczna Kanapka – PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie” zorganizowanej przez firmę Ferrero. Więcej »

Przypominamy – Leśny konkurs plastyczny 2020 – do 30 października 2020 należy składać prace.

Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020.

EKODRZEWO LUB EKOGRZYBWięcej »

Spotkanie autorskie z Maciejem Orłosiem odwołane!

Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną, wzrost liczby zachorowań na COVID-19 oraz wprowadzenie w całej Polsce czerwonej strefy, wspólnie z Dyrektorem Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskim Stowarzyszeniem „Rodzina”, postanowiliśmy odwołać spotkanie autorskie z Maciejem Orłosiem, które miało odbyć się 26 października 2020 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Za wszelkie niedogodności bardzo przepraszamy.
BibliotekarzeWięcej »