reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

Dzień Otwarty Wystawy „Człowiek Odpady Morze” w WPN

W dniu 21 września 2018 r. (piątek) odbył się Dzień Otwarty Wystawy pt. ”Człowiek Odpady Morze”. Organizatorami wystawy są: Woliński Park Narodowy oraz EUCC – The Coastal Union Germany. Ekspozycja udostępniona jest w Muzeum Przyrodniczym WPN, przy ul. Niepodległości 3C  w Międzyzdrojach do 03.11.2018 r.Więcej »

Młodziutki Michał Wandachowicz z UKS „Chrobry” piątym młodzikiem w Polsce!

W minioną niedzielę (23.09.2018 r.) w dalekim Krośnie zakończyło się I Grand Prix Polski Młodzików. Świetnie spisał się w tych zawodach Michał Wandachowicz z UKS „Chrobry” Międzyzdroje, któremu tak niewiele zabrakło, by zdobyć medal. Ostatecznie po bardzo zaciętym pojedynku przegrał swój mecz wynikiem 2:3, zajmując tym samym wysoką, piątą lokatę.Więcej »

Malowanie ogniem, czyli jak nadać desce drugie życie

17 i 19 września 2018 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się bezpłatne warsztaty z pirografii pt. „Ogniem malowane”, czyli wypalania w drewnie. Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – Program Społecznik 2018.Więcej »

Kiełkująca historia w bibliotece, czyli warsztaty literacko-plastyczne.

Zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”, które odbędą się 27 września 2018 r. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach.Więcej »

Mała książka – wielki człowiek”

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy dzieci urodzone w 2015 r. (trzylatki) wraz z opiekunami prawnymi do uczestnictwa w tej wyjątkowej i bezpłatnej akcji, która rozpoczęła się we wrześniu i potrwa do końca 2018 r.Więcej »

Inauguracja projektu „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Wolińskiego Parku Narodowego serdecznie zapraszają na konferencję prasową z okazji inauguracji nowego projektu edukacyjnego realizowanego we współpracy z Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej pn. „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.Więcej »

„Bez ram, schematów i ograniczeń” – wernisaż i kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie

20 września 2018 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wernisaż oraz kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie. Swoją obecnością zaszczycili nas miłośnicy sztuki oraz osoby o wielkim sercu. Celem wystawy prac była integracja oraz zaprezentowanie postrzegania świata przez osoby niepełnosprawne „bez ram, bez schematów i ograniczeń”.Więcej »

„Ocalić od zapomnienia”, czyli spotkanie z Danutą Szyksznian-Ossowską „Sarenką”

W ramach obchodów Dnia Kresowego Żołnierza Armii Krajowej w Międzyzdrojach, Miejska Biblioteka Publiczna, przygotowała popołudnie pełne emocji, refleksji i zadumy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów na spotkanie z wyjątkowym człowiekiem – Danutą Szyksznian-Ossowską, żołnierzem AK, które odbędzie się 26 września 2018 r. (środa) o godz. 16.30 – wstęp wolny.Więcej »

URATUJ MNIE – LUBIN

Druhowie z OSP Lubin przeprowadzili 19.09.2018 szkolenie w zakresie pierwszej pomocy wśród wychowanków i pracowników Domu Dziecka w Lubinie w ramach realizacji projektu „URATUJ MNIE”, zadania publicznego dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik – Program Marszałkowski.Więcej »