reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

O klimacie, pogodzie i książkach z Jarosławem Kretem

6 sierpnia 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, zorganizowała spotkanie z Jarosławem Kretem w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.Więcej »

Sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

12 sierpnia 2020 r.  o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Niepokorne i nieugięte. Więcej »

Klasyczne wtorki w Parku Chopina – Recital Jana Porzuczka


 4 sierpnia w Parku Chopina odbył się recital Jana Porzuczka. Mazurki Chopina, piękne walce, scherzo, utwory Ignacego Jana Paderewskiego, a także Zygmunta Stojowskiego w wykonaniu młodego utalentowanego pianisty to prawdziwa uczta dla ducha. Jan Porzuczek jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych: III miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2008), nagrody za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2011), I miejsce w konkursie Grand Prize Virtuoso International Music Competition 2016 w Wiedniu oraz IV nagrody w International Music Competition Val Tidone 2016 we Włoszech. Wielokrotnie otrzymywał nagrody Prezydenta Katowic oraz stypendia Rektora AM w Katowicach.      Więcej »

Klasyczne wtorki w Parku Chopina – Recital Jana Porzuczka


4 sierpnia o godzinie 18.00 w Parku Chopina odbędzie się recital Jana Porzuczka. Po raz kolejny będziemy mieli zaszczyt gościć w Międzyzdrojach tego znakomitego pianistę, laureata wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych.Więcej »

Maseczki do domowej apteczki

Warto mieć maseczkę w domowej apteczce, do takich wniosków doszli członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” i grupy nieformalnej składając wniosek o dofinansowanie w ramach „MIKRODOTACJI, LOKALNYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ FIO W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM”.

Więcej »

„Sołeckie Granty 2020” rozdane! Teraz przyszedł czas na podpisanie umowy.

W dniu 27 lipca 2020 roku o godzinie 13:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim przy ul. Stary Rynek 1, podpisywane będą umowy w ramach Konkursu „Granty sołeckie 2020” z Laureatami z powiatu kamieńskiego w ,tym z  Gminą Międzyzdroje ( sołectwo Wapnica). Gminę Międzyzdroje reprezentować będą Panie: Wiceburmistrz Beata Kiryluk, Skarbnik Gminy Agnieszka Sadka oraz Sołtys Sołectwa Wapnica Katarzyna Auguścik. Umowy podpisywać będzie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Pan Olgierd Geblewicz.Więcej »

Dzień Grecki w Dziwnowie

W minioną sobotę (tj. 18 lipca 2020 roku) kolejny już raz, Gmina Dziwnów obchodziła „Dzień Grecki”. Tradycyjnie już, uroczystości zaplanowano przy Pomniku Greków (ul. Parkowa) oraz przy Skwerze Przyjaźni, który stał się koncertową areną. Z przyczyn sanitarnych, został odwołany apel pamięci przy pomniku znajdującym się na terenie dziwnowskiej jednostki wojskowej, gdzie przedstawiciele lokalnego samorządu wraz z delegacją Stowarzyszenia Greków, wspólnie składali kwiaty.

Więcej »

Finisaż  wystawy prac Cezarego Dubiela

W dniu 19 czerwca 2020 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż prac znanego i cenionego fotografika Cezarego Dubiela. Natomiast 16 lipca miał miejsce finisaż tej wystawy z udziałem artysty i władz Międzyzdrojów z burmistrzem Mateuszem Bobkiem na czele.Więcej »

„Ścieżka obok drogi” – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła mieszkańców i turystów 16 lipca 2020 r. do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach na prezentację zaadaptowanych fragmentów książki pt. „Ścieżka obok drogi” o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego autorstwa poetki Kazimiery Iłłakowiczówny, w wykonaniu znakomitej aktorki Ewy Dałkowskiej.Więcej »

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

20 lipca 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na wakacyjne rozmowy o literaturze pt. „Podróż z książką”.Więcej »