reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

„Szczęście na czterech łapach” – spotkanie DKK w międzyzdrojskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Szczęście na czterech łapach, czyli rozmowy o zwierzętach w literaturze”, które odbędzie się 24 lipca 2019 r. o godz. 17.00. Porozmawiamy m.in. o tym czy korniki to samo zło i jak dżdżownice regulują liczebność dzików, a także  o przyjaźni włoskiego weterynarza i jeża oraz więzi między kotem i bezdomnym mężczyzną. Wyjątkowe połączenie literatury i świata zwierząt daje wiele emocji. Przeżyjmy wspólnie tę podróż po bestsellerach literackich! Wstęp wolny.Więcej »

Akcje ekologiczne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje od lat wspierają wszelkie akcje, które: edukują, promują i realizują działania związane z ochroną środowiska. Jako Gmina włączyliśmy się w działanie Gazety.pl pt. ”Plaża bez peta”. Akcja ma na celu edukację wszystkich plażowiczów, by nie palili i nie rzucali niedopałków na plażach, bo stanowi to ogromną szkodę dla środowiska. Swoje przedsięwzięcie gazeta.pl połączyła z Greenpace, który traktuje ten problem szerzej i bardziej systemowo. Tegoroczna akcja Greenpace nosi nazwę #BezPlastiku.Więcej »

Międzyzdroje w niepogodę

Co zrobić gdy za oknem deszczowe chmury? Gdy dzieci się nudzą?Więcej »

Polsko – Niemieckie spotkanie harcerzy i skautów w Międzyzdrojach

W dniach 12-14 lipca 2019 r. w Międzyzdrojach gościli niemieccy skauci z Mulde – Fuhne w Saksonii (Gemeinschaft der Pfadfinder an Mulde und Fuhne).Więcej »

Wakacje w Międzyzdrojach    od 15 do 21 lipca 2019r.  

15 – 19 lipca ( poniedziałek – piątek )

  • Wystawa fotograficzna pn. „Międzyzdroje na archiwalnych kliszach Andrzeja Ryfczyńskiego 1967 – 2019”
  • Międzynarodowy Dom Kultury, wstęp wolny

Więcej »

Rowerem przez Międzyzdroje w szczytnym celu

Akcje charytatywne promujące szczytny cel jakim jest np. pomoc dzieciom niepełnosprawnym już na stałe zagościły w sercach i działaniach Polaków. Taką akcję aktualnie prowadzi Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej z Lubartowa, która organizuje rajd rowerowy pn. „4 Kąty Polski po zdrowie dla dzieci”. Więcej »

BEZPIECZNIEJ NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 102

Zawsze z początkiem sezonu letniego i natężeniem ruchu turystycznego w Międzyzdrojach wzdłuż drogi nr 102 w stronę Wisełki parkował sznur samochodów. I ten krajobraz nie zmieniał się aż do zakończenia sezonu. Parkowanie przy drodze wojewódzkiej wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego wzbudzało wiele dyskusji. Jednak przede wszystkim postój bezpośrednio przy krawędzi jezdni, która jest intensywnie uczęszczana, stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi, zarówno pieszych jak i kierowców.Więcej »

„Pamiątki z wakacji”

10 lipca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Pamiątki z wakacji”. Nieduża sala w czytelni bardzo szybko została zapełniona przez rodziny z dziećmi. Tematem warsztatów były wakacje i beztroski czas spędzony z najbliższymi. Uczestnicy na początku wykonywali pocztówki znad morza.

Więcej »

MAŁA INFRASTRUKTURA W MIĘDZYZDROJACH

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, którzy wybierają aktywną formę wypoczynku informujemy, że na terenie Międzyzdrojów zamontowano 20 stojaków na rowery. Więcej »

Przeżyjmy to jeszcze raz

Tegoroczna 24.edycja Festiwalu Gwiazd za nami. Festiwal był doskonałą okazją do promocji naszego miasta. Obecni dziennikarze z mediów regionalnych i ogólnopolskich byli zainteresowani nie tylko tym, co działo się podczas festiwalu, ale także atrakcjami, historią Międzyzdrojów, szlakami turystycznymi na wyspie Wolin, tym co ciekawego jest do zobaczenia w naszej Gminie także poza sezonem letnim.

A o tym co ciekawego działo się podczas festiwalu będziemy mogli przypomnieć sobie oglądając 11 lipca br. ( czwartek ) ok. godz. 19:00, reportaż z 24. Festiwalu Gwiazd, na kanale TVP2. Serdecznie zapraszamy.

Urząd Miejski w Międzyzdrojach