reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

Międzyzdroje wśród najbogatszych gmin w Polsce

W kwietniu 2018 roku informowaliśmy Państwa o wysokiej pozycji gminy Międzyzdroje w rankingu pisma terytorialnego ,,Wspólnota” w nakładach na kulturę. W tym miesiącu został opublikowany kolejny ranking, tym razem dotyczący najbogatszych gmin, miast, powiatów i województw w 2017 roku. Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątem kilku aspektów.Więcej »

„Aktywne wakacje z Wolińskim Parkiem Narodowym”

Woliński Park Narodowy od 25 czerwca prowadzi co tygodniowe spotkania edukacyjno-promocyjne na stoisku, w specjalnie przygotowanym miejscu, na plaży pod Kawczą Górą w Międzyzdrojach (200 m na wschód od zejścia „A” – za bazą rybacką). Realizacja projektu możliwa jest dzięki PartnerowiGaz-System S.A.Więcej »

Babilon MMA 5: Haratyk – Naruszczka, wielki rewanż w Międzyzdrojach.

Do wielkiego rewanżu dojdzie podczas gali Babilon MMA 5. 18 sierpnia w Międzyzdrojach naprzeciwko siebie po raz drugi staną Rafał Haratyk (9-3-2, 2 KO, 4 Sub) i Marcin Naruszczka (19-8-1, 7 KO, 2 Sub). Obaj są notowani w ścisłej czołówce wagi średniej w Polsce.
Więcej »

Karawana Kultury i Historii w Międzyzdrojach

21 lipca 2018 r. (sobota) Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach znów stanie się miejscem przeglądu Karawany Kultury – East West of Culture Caravan. Na miłośników sztuki czekają występy uczestników z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Polski. Będzie to muzyka instrumentalna – fortepian, gitara, cymbały; wokal klasyczny, estradowy, ludowy; teatr – recytatorzy; taniec; gimnastyka artystyczna; folklor; malarstwo.Więcej »

WYSTAWA ,,OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI” DOSTĘPNA W MIĘDZYZDROJACH

Od 11 lipca 2018 roku w Międzyzdrojach można oglądać  wystawę pn. ,,Ojcowie Niepodległości”. Wystawa plenerowa została przygotowana przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej w ramach obchodów 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jako jeden z elementów akcji szlak#Moja Niepodległa. Zainteresowani, którzy odwiedzą wystawę mogą poznać sylwetki najwybitniejszych postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciech Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. To doskonała lekcja historii dla najmłodszych i tych troszkę starszych.Więcej »

Wakacje w Międzyzdrojach od 16 do 22 lipca 2018 r.

 Międzyzdroje zaprasza:

16 – 22 lipca ( poniedziałek – niedziela )

  • Wystawa plenerowa pn. „Ojcowie Niepodległości”
  • teren na promenadzie przy Informacji Turystycznej

Więcej »

Festyn rodzinny w Międzyzdrojach

W ramach obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny  pn.#moja niepodległa, które organizowane jest przez Szczeciński Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.Więcej »

WIELKI DZIEŃ DLA LUBIŃSKIEJ PARAFII

Raduje się moje serce , że mogę odprawić moją pierwszą mszę św. w tym kościele.

Żyj w kapłaństwie i kochaj je. To motto, które ma towarzyszyć przez życie w posłudze kapłańskiej księdzu Jakubowi Sielickiemu.Więcej »