reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

Gotowi do sezonu 2020

„ Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” – tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje” obejmuje swym zasięgiem reklamę w stacjach telewizyjnych TVN i TVP, radio,  internet oraz social media.Więcej »

Z okazji Dnia Dziecka – nowe planszówki w międzyzdrojskiej bibliotece

Od 28 maja 2020 r. zapraszamy wszystkich rodziców, by wspólnie z dziećmi odwiedzili międzyzdrojską bibliotekę i wypożyczyli nowe gry planszowe zakupione w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Ideą przewodną projektu „Wypożyczalnia gier planszowych” jest łączenie zabawy oraz nauki, które daje dziecku możliwość pełnego, harmonijnego rozwoju.Więcej »

30 lat funkcjonowania samorządu terytorialnego

Ustawa z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym i wybory samorządowe z 27 maja 1990 r. wprowadziły w Polsce samorządy gminne. 30 lat sprawnego funkcjonowania samorządu terytorialnego to niewątpliwie jeden z największych sukcesów III Rzeczypospolitej.

Więcej »

Międzyzdroje gotowe na sezon turystyczny Startuje ogólnopolska kampania promocyjna

„Między nami Międzyzdroje” pod takim hasłem rozpocznie się 25 maja ogólnopolska kampania proponująca sezon Lato 2020. Gmina będzie promować swoje walory w stacjach telewizyjnych, jak TVN, TVN24, TVP, Radio. Działania reklamowe obejmą również Internet, promocję na portalach turystycznych, działania w social media. Do współpracy zaproszeni zostaną także blogerzy propagujący ciekawe atrakcje turystyczne.Więcej »

Startuje ogólnopolska kampania promocyjna –  Międzyzdroje gotowe na sezon turystyczny

„Między nami Międzyzdroje” – pod takim hasłem 25 maja rozpocznie się ogólnopolska kampania promująca sezon Lato 2020. Gmina będzie popularyzować swoje walory w stacjach telewizyjnych, tj. TVN, TVN24. Działania reklamowe obejmą również Internet, promocję na portalach turystycznych, działania w social mediach. Do współpracy zaproszeni zostaną także blogerzy propagujący ciekawe atrakcje turystyczne.Więcej »

Pomorze Zachodnie to nie tylko nadmorskie plaże. Jesteśmy największą w Polsce turystyczną potęgą

Zachodniopomorskie liderem turystyki w Polsce

W 2018 r. Pomorze Zachodnie odwiedziły 3 miliony turystów, który wykupili łącznie 15,5 miliona noclegów. To oznacza, że Zachodniopomorskie było w turystyce niekwestionowanym krajowym liderem. Przewaga nad drugim w kolejności województwem małopolskim wyniosła aż 1,23 mln noclegów. To tym bardziej godne podkreślenia, że Małopolska to takie podróżnicze magnesy jak atrakcyjny, słynny na całym świecie Kraków czy zatłoczone i latem, i zimą Zakopane.Więcej »

Dofinansowanie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

Zachodniopomorskie gminy i powiaty przebudują w tym roku ze wsparciem samorządu województwa ponad 40 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dotacje udzielane przez Urząd Marszałkowski WZ to środki pochodzące z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. Więcej »

Międzyzdroje – w hołdzie bohaterom na Monte Cassino.

Pomnik gen. Władysława Andersa jest w Międzyzdrojach.

18 maja – uczcijmy pamięć o żołnierzach 2 Korpusu Polskiego oraz jego dowódcy gen. Władysława Andersa, walczących m. in. o zdobycie Monte Cassino. Tego dnia przypada 76 rocznica zdobycia klasztornego wzgórza, kiedy nad ranem patrol 12 Pułku Ułanów Podolskich, pod dowództwem ppor. Kazimierza Gurbiela wkroczył do ruin klasztoru i zatknął na nich swój proporzec jednostki i polską flagę. 12 maja br. minęło też  50 lat od śmierci gen. Władysława Andersa. Stało się to okazją do wzniesienia monumentu na skwerze w Cassino, zgodnie z projektem włoskiego architekta Giacomo Bianchi.

Więcej »

MOBILNE ANIMACJE W SOŁECTWACH GMINY MIĘDZYZDROJE

„Kargul, podejdź no do płota !”, tym zdaniem ponad 50 lat temu Pawlak w filmie „Sami swoi” przywołał sąsiada, na bezpieczną odległość 😉 Płot w efekcie upadł, jak miejmy nadzieję, współczesna pandemia. Jednak obecnie ograniczenia kontaktu doskwierają wszystkim, szczególnie dzieciom.Więcej »

Przedszkola i żłobek w Gminie Międzyzdroje wznawiają działalność od 19 maja 2020 r.

Warunki pracy placówek w czasie epidemii  zostały zmienione. By przyjąć dzieci, muszą być spełnione wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN.  Główny warunek to ograniczona ilość dzieci w grupie (do 12 dzieci lub 4 m2/1 dziecko) . W związku z tym ograniczeniami, w pierwszej kolejności do przedszkoli i żłobka będą przyjmowane dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu, a w szczególności dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.Więcej »