Zapraszamy na Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego!

To już w jutrzejszą sobotę odbędzie się długo oczekiwana trzecia edycja Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego!…

…na dystansach: 10 km oraz – tu nowość, na 5 km. Weźmie w nim udział wielu mieszkańców Kamienia Pomorskiego, jak i wielu innych polskich miast, jak również biegacze z zagranicy. Dotychczas najstarszym zgłoszonym zawodnikiem jest starszy pan po… 90!, a zgłoszonych jest ponad 400 nazwisk.

Bieg rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie prowadził następującymi ulicami: Bałtycka – vis a vis Urzędu Miejskiego, Wł. Jagiełły, Pocztowa, chodnikiem między blokami, a następnie, Józefa Wysockiego, Tadeusza Kościuszki, Plac 5 Marca, Adama Mickiewicza, Tadeusza Rejtana, Mieszka I, Słoneczna, Elizy Orzeszkowej, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Dziwnowska, Zdrojowa, Wojska Polskiego, Szpitalna, za budynkiem Zakładu Przyrodoleczniczego, a przed wjazdem do Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, po czym biegnący skręcą w lewo, do parku zdrojowego (bieg ścieżką), a potem, chodnik przy drodze wojewódzkiej nr 107 oraz Lipową, Marii Skłodowskiej – Curie, Stefana Żeromskiego, Obrońców Warszawy, ponownie Lipową, oraz Aleją Mistrzów Żeglarstwa i Bałtycką.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i pokażmy biegaczom kamieńską gościnność.

Jednocześnie organizatorzy przepraszają za niewielkie utrudnienia w ruchu samochodowym podczas odbywania się zawodów, bowiem na krótki czas poszczególne ulice będą wyłączane z ruchu.

W newralgicznych punktach nad bezpieczeństwem biegaczy i kierowców będzie czuwać policja, w pozostałych miejscach strażacy oraz wolontariusze.

Organizatorzy imprezy, którymi  są: miejscowy Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz kamieński „Klub Kibica”, z góry serdecznie dziękują za potencjalnie liczne przybycie i jeszcze raz serdecznie zapraszają do kibicowania!

 A przy tym – pobijmy rekord Polski w jedzeniu arbuza!

Dodajmy, że w okolicach Ratusza o godzinie 16:30 rozpocznie się wspólne bicie rekordu Polski w jedzeniu arbuzów. Przed biegaczami, mieszkańcami, kibicami nie tylko z Kamienia Pomorskiego i okolic nie lada wyzwanie, gdyż w ciągu godziny będzie trzeba zjeść 800 kg arbuzów. Przypomnijmy, iż obecny Rekord Polski od 2017 roku należy do miejscowości Wydminy.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *