Zakończenie I edycji projektu w ZUT

6 grudnia w dzień Mikołaja, w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji Zachodniopomorskiego Technologicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  W projekcie uczestniczyło 8 partnerskich UTW , odbyło się ponad 60 zjazdów, ponad 200 godzin zajęć, a pracowników ZUT, którzy ten projekt prowadzili było ponad 60.

Całkowity koszt (realizacja  od marca do listopada 2017 roku ) wyniósł 300 000zł(środki pochodziły z ZUT w Szczecinie i z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). W trakcie projektu uczestniczyliśmy w kilkunastu wykładach i kilkudziesięciu warsztatach o bardzo różnorodnej tematyce i mimo technicznego charakteru wiedzy przekazywano nam ją w zrozumiały i bardzo interesujący sposób. Z zajęć mogliśmy wiele informacji wykorzystać w naszym domowym życiu.

Na uroczystości zjawili się przedstawiciele władz uczelnianych, osoby koordynujące przedsięwzięcie i słuchacze wszystkich uniwersytetów biorących udział w projekcie ( w tym 50 osób z kamieńskiego UTW). Po podsumowaniu i ostatnim wykładzie, odbyła się część artystyczna , na którą złożyły się występy wszystkich zespołów śpiewaczych z przybyłych uniwersytetów. Kamieński UTW reprezentował zespół „Fantazja”. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i otrzymaliśmy na pamiątkę min. płytę z nagraniami zespołów, które brały udział w projekcie, w tym są 3 nagrania „Fantazji” z naszego kamieńskiego Uniwersytetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *