Wreszcie początek remontu ulicy Nowoogrodowej w Kamieniu Pomorskim

Po dziesiątkach lat, wielu, a w tym czasie bardzo wielu próśb, petycji, mieszkańcy ulicy Nowoogrodowej w Kamieniu Pomorskim wreszcie mogą odetchnąć z ulgą, bowiem dziś właśnie (czwartek 12.10.) doczekali się momentu rozpoczęcia gruntownego remontu ich ulicy, która jest – co tu dużo mówić, w bardzo złym stanie technicznym.

O fatalnym stanie nawierzchni tej ulicy pisaliśmy kilkakrotnie. Przez lata odzewu na wszelkie prośby z Ratusza nie było. Coś jakby zaczęło się dziać na początku tego roku, kiedy dostaliśmy informację, że urzędnicy zaplanowali na ten rok modernizację Nowoogrodowej. Jeszcze wtedy wielu nie dawało wiary tym zapewnieniom. A jednak.

Obecnie ulica wyłożona jakimiś staroświeckimi betonowymi płytami i trylinką, od lat stanowiła postrach dla kierowców. Przede wszystkim tych, którzy nie znali tego terenu. Wystające druty z płyt, wyboje i dziury nie do zniesienia dla delikatnych amortyzatorów samochodowych. Tym  dotąd „słynęła” przez lata ta ulica. Teraz ma się wszystko odmienić, bowiem wreszcie urzędnicy z miejskiego Ratusza zlitowali się nad Nowoogrodową i jej mieszkańcami. Ulica otrzyma nową brukowaną nawierzchnię, będą dwa ciągi dla pieszych, zmodernizowana zostanie sieć, wykonane przyłącza i różne instalacje, które związane są ściśle z rozpoczynającym się właśnie remontem.

Wykonawcą robót, które zaplanowano na najbliższe co najmniej dwa miesiące, jest miejscowe PGK, które wspomagać ma KTBS. Na ten czas Nowoogrodowa będzie wyłączona z ruchu kołowego.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *