WOPR – owski piknik edukacyjny na kamieńskiej marinie

Ratownicy z kamieńskiego WOPR wespół z emerycką bracią z miejscowego PZERiI zorganizowali w sobotnie (13.07.) popołudnie piknik edukacyjno – relaksowy na miejscowej marinie.

Można było przy okazji skorzystać z gratisowego pływania kajakiem czy też łodzią typu DZ lub jednym z kilku pływających po zalewie katamaranów, a także, co najistotniejsze, zapoznać się z różnymi metodami ratowania życia nad wodą, które przedstawiali i pokazywali oczywiście ratownicy WOPR, będący do szerokiej dyspozycji zainteresowanych, a było takich wielu, skrupulatnie pokazywali, jak i wyjaśniali szczegóły używania przez nich m.in. sprzętu ratowniczego, niezbędnego w pomocy poszkodowanym na wodzie, jak również metod pomocy na wodzie.

Zalew Kamieński to duży akwen i obecność ratowników WOPR jest tu niezbędna i jak najbardziej niepodważalna. Piknik jaki wczoraj zorganizowali ratownicy to dobry sposób przybliżenia ludziom metod zapobiegania tragediom na wodzie, a także tego wszystkiego co niezbędne w warunek wyjątkowych na nie tylko kamieńskim akwenie. I bez dwóch zdań, edukacji w tym względzie nigdy za wiele. Wystarczy dodać, że mimo ostrzeżeń, apelów, Polacy niestety są nieroztropni i niejednokrotnie lekceważąco podchodzą do tematu „woda”. I co najgorsze, od początku czerwca śmierć przez utonięcie poprzez różne przyczyny zbiera poważne żniwo, bowiem odnotowano w tym okresie do teraz, ponad 150 takich tragedii, których można było na pewno uniknąć.

Na wczorajszym pikniku za sprawą przedstawicieli kamieńskiego koła diabetyków, można było – oczywiście bezpłatnie, zbadać sobie poziom cukru we krwi. I tu amatorów nie brakowało.

Oprócz edukacji było również coś dla słuchu, jak i dla żołądka, bowiem całkiem udanie prezentował się (chyba) „niezniszczalny” zespół emerycki „Relax”, serwując wiele piosenek ze swego bogatego repertuaru. Można było także skosztować kiełbaski z grilla, na którą było wielu amatorów. A że pogoda dopisała, więc można śmiało powiedzieć, iż idea woprowskiego edukacyjnego pikniku jak najbardziej pozytywnie wypaliła.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *