Wolinianin – Emil Hyżowiecki Mistrzem Kamienia Pomorskiego w (wirtualnych) Skokach Narciarskich!

W sobotę 16 lutego br. w sali widowiskowej Kamieńskiego Domu Kultury odbył się ostatni turniej w ramach rekordowych pod względem liczby startujących drugich „Mistrzostw Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich”, których organizatorami był Kamieński Dom Kultury wraz ze Starostwem Powiatowym w Kamieniu Pomorskim oraz miejscowym Urzędem Miejskim. Do ostatniego turnieju przystąpiła rekordowa liczba zawodników, ponieważ na belce startowej zasiadło aż 32. skoczków z Polski i zagranicy, zaś we wszystkich trzech turniejach rywalizowało aż 42 zawodniczek i zawodników.

Tradycyjnie wczorajszy sobotni turniej zaczął się od serii próbnej, po której została ustalona kolejność oddawanych skoków przez zawodników w konkursie. Punktualnie o godzinie 13:00 rozpoczęła się rywalizacja na wirtualnej skoczni w Holandii o punkcie konstrukcyjnym K-100.

Raczej nikt nie spodziewał się, że po pierwszej serii pierwszą trójkę będą stanowili zawodnicy z Wolina. I właśnie tak też się stało, Najdalszy skok oddał liderujący dotychczasowym zmaganiom turnieju Emil Hyżowiecki (109,0 m., 134,6 pkt.). Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Rusinowicz (107,5 m., 132,0 pkt.), zaś na trzeciej pozycji był Michał Rusinowicz (103,0 m., 124,0 pkt.).

W drugiej serii skoków zobaczyliśmy wyrównane loty. Najlepszy wynik osiągnął Konrad Radys z Wolina (113,5 m., 144,3 pkt.). Drugie miejsce zajął Dariusz Sadowski ze Szczecina (109,0 m., 134,6 pkt.), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Emil Hyżowiecki z Wolina (107,5 m., 131,5 pkt.).

Ostatecznie w Holandii najlepszy okazał się dotychczasowy lider Mistrzostw Kamienia Pomorskiego, Emil Hyżowiecki z Wolina, tuż za nim uplasował się również wolinianin, Konrad Radys, a na najniższym stopniu podium zameldował się Dariusz Sadowski ze Szczecina.

Po przerwie zawodnicy przystąpili do rywalizacji na drugiej skoczni, gdzie punkt konstrukcyjny znajduje się na 135 metrze. U naszych sąsiadów z południa Polski mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych oraz dalekich skoków.

Po dwóch seriach na pierwszym miejscu uplasował się Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego (137 m., 145,5 m., 255,8 pkt.), drugie miejsce przypadło Przemkowi Łukasiewiczowi z Kołczewa (139,5 m., 141,5 m., 254,6 pkt.), a na najniższym stopniu podium zameldował się Michał Rusinowicz z Wolina (142,0 m., 134,5 m., 247,1 pkt.).

Po krótkiej przerwie zawodnicy przystąpili do rywalizacji na ostatniej z zaplanowanych na ten finałowy dzień skoczni. Tym razem uczestnicy turnieju udali się do azjatyckiej Japonii, gdzie czekała na nich mamucia skocznia o punkcie konstrukcyjnym K – 210. I po raz kolejny okazało się, że na tak ogromnych rozmiarów skoczniach trzeba po prostu umieć latać.

Tylko zaledwie jedenastu zawodnikom udało się uzyskać ponad 200. metrowe odległości, z których najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Szwed z Kołczewa. Drugie miejsce zajął Aleksander Banachowicz z Międzyzdrojów, natomiast trzecie miejsce, Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego.

Po oddaniu przez zawodników wszystkich sześciu skoków konkursowych trzeciego turnieju, przyszedł czas na podsumowanie wyników, a także klasyfikacji generalnej.

Po krótkich przemówieniach zaproszonych na ów finał notabli, nadszedł czas na podsumowanie drugiej edycji „Mistrzostw Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich”.

Na początku poznaliśmy najlepszych zawodników sobotniego konkursu, w którym na najniższym stopniu podium zameldował się Przemysław Łukasiewicz z Kołczewa, który zdobył 161 pkt. Drugie miejsce przypadło faworytowi całego turnieju, czyli Emilowi Hyżowieckiemu z Wolina, który zdobył 163 pkt., Pierwsze miejsce wyskakał Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego. Zdobywca aż 210 pkt.

Wszyscy zawodnicy z rąk zaproszonych gości otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Palarnię Etno Cafe z Wrocławia.

A oto jak przedstawia się pierwsza dziesiątka sobotniego turnieju:

I miejsce – Piwowarczyk Konrad, Kamień Pomorski – 210 pkt.,

II miejsce – Hyżowiecki Emil, Wolin – 163 pkt.,

III miejsce – Łukasiewicz Przemysław, Kołczewo – 161 pkt.,

IV miejsce – Szwed Grzegorz, Kołczewo – 158 pkt.,

V miejsce – Radys Konrad, Wolin – 154 pkt.,

VI miejsce – Rusinowicz Michał, Wolin – 145 pkt.,

VII miejsce – Banachowicz Alekdander, Międzyzdroje – 133 pkt.,

VIII miejsce – Sadowski Dariusz, Szczecin – 118 pkt.,

IX miejsce – Ćwikliński Michał, Kamień Pomorski – 96 pkt.,

X miejsce – Kurek Jakub, Międzyzdroje – 76 pkt.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie Klasyfikacji Generalnej całej edycji turniejowej, w którym udział wzięła rekordowa liczba, bo aż 42 zawodników. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale, zaś dla najlepszej trójki zawodników czekały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego, Michała Kamińskiego – Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz Starostę Kamieńskiego.

Dodatkowo organizatorzy postanowili przyznać Nagrodę Eddiego Edwardsa dla Łukasza Turka z Kamienia Pomorskiego, który uczestniczył we wszystkich trzech turniejach i uzyskał najmniejszą liczbę punktów w całym turnieju. Oczywiście w generalce zajął jedno z ostatnich miejsc.

A oto jak przedstawia się klasyfikacja generalna pierwszych 15 zawodników po 9 skoczniach (Austria K-70, Irlandia K-125, Węgry K-180, Belgia K-95, Estonia K-155, Rosja K-200, Holandia K-100, Czechy K-135 oraz Japonia K-210):

I miejsce – Hyżowiecki Emil, Wolin 608 pkt.,
II miejsce – Piwowarczyk Konrad, Kamień Pomorski – 564 pkt.,
III miejsce – Łukasiewicz Przemysław, Kołczewo – 505 pkt.,

IV miejsce – Rusinowicz Michał, Wolin – 360 pkt.,                                                                                                                                   V miejsce – Kurek Jakub, Międzyzdroje – 359 pkt.,                                                                                                                                 VI miejsce – Szwed Grzegorz, Kołczewo – 344 pkt.,
VII miejsce – Ćwikliński Michał, Kamień Pomorski – 313 pkt.,
VIII miejsce – Martynowski Łukasz, Kołczewo – 285 pkt.,
IX miejsce – Radys Konrad, Wolin – 228 pkt.,                                                                                                                                           X miejsce – Rusinowicz Małgorzata, Wolin – 219 pkt.,

XI miejsce – Szymański Marek, Kamień Pomorski – 214 pkt.,
XII miejsce – Wierzbicki Piotr, Kołobrzeg – 198 pkt.,
XIII miejsce – Sito Robert, Kamień Pomorski – 189 pkt.,
XIV miejsce – Pęcak Remigiusz, Kamień Pomorski – 183 pkt.,
XV miejsce – Pęcak Karolina, Kamień Pomorski – 165 pkt.
„Serdecznie podziękowania kierujemy wszystkim osobą, które przyczyniły się do organizacji II Mistrzostw Kamienia Pomorskiego, a także do naszych darczyńców: Salonu Budowlanemu „Kram” w Kamieniu Pomorskim; Sklepowi Meblowemu „Heban” w Kamieniu Pomorskim; P.P.H. „Pankbud – Tartak”, Stolarni w Kamieniu Pomorskim; Palarni „Etno Cafe” z Wrocławia; PGN Nieruchomości w Kamieniu Pomorskim; „Media Elektro” w Kamieniu Pomorskim. A ponadto: Staroście Kamieńskiemu, Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego, Michałowi Kamińskiemu – Radnemu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz panu Bartłomiejowi Madońskiemu z „Happy Dog.”– powiedział po turnieju przedstawiciel organizatorów, zapowiadając już na następny sezon zimowy kolejną edycję turnieju wirtualnych skoków.

Na podstawie info. wł. Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *