Wiosna Monodramu – nadchodzące wydarzenia

Drugi tydzień Wiosny Monodramu – przed nami wielki finał festiwalu w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się 18 maja i potrwa do 25 maja. Przez ostatni tydzień w CWM Grodno k. Międzyzdrojów odbyły się, m.in. warsztaty artystyczne dla najmłodszych, niezwykłe widowisko „Teatr Obrazu”, koncert saksofonisty Marcina Nowakowskiego z zespołem oraz wystawa pt. „4kg” Tomasz Kajszczarka – absolwenta Akademii Sztuki w Szczecinie. Co nas czeka w nadchodzących dniach?

23 – 25 maja, środa – piątek W dniach 23 – 25 maja organizatorzy zapraszają na warsztaty aktorskie dla dorosłych, które poprowadzi aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska. Warsztaty odbędą się w godz. 10.00 – 15.00. Zapisy pod numerem telefonu: 723 299 155.

24 maja, czwartek

O godz. 18.00 na scenie CWM Grodno pojawi się zespół Jackpot. Recital finalistów 10. edycji programu „Must be the Music” będzie dla widzów sentymentalną, acz niepozbawioną dobrego humoru podróżą do czasów, w których muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. W programie m.in utwory: Hanny Banaszak, Ewy Bem, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Seweryna Krajewskiego, Kabaretu Starszych Panów, Marka Grechuty i Krystyny Prońko.

Kolejnym wydarzeniem muzycznym tego wieczoru będzie występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, którą tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Będzie im towarzyszył Michael Alpert – obecnie najsłynniejszy etnograf, zbieracz i wykonawca pieśni jidysz, laureat odznaczenia kongresu Stanów Zjednoczonych za działalność́ naukową i artystyczną. Start o  godz. 19:15.

25 maja, piątek

Podczas finału tegorocznej edycji festiwalu nie może zabraknąć tytułowego monodramu. W piątek o godz. 18:00 na scenie CWM Grodno wystąpi Agnieszka Przepiórska w monodramie wyreżyserowanym przez Piotra Ratajczaka i napisanym przez Piotra Rowickiego. „I będą święta” to monolog kobiety, która niespodziewanie straciła męża w katastrofie lotniczej i zmaga się nie tylko ze swoją żałobą, ale także otaczającą ją rzeczywistością.

Informację nt. uczestnictwa w warsztatach oraz szczegółowy program Wiosny Monodramu dostępne są na stronie Centrum: www.centrum-gordno.pl oraz profilu CWM w Grodnie na portalu Facebook: www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno

Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu do CWM Grodno, z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od blisko 30 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Justyna Iżycka

Biuro Prasowe Fundacji EFRWP

Kontakt do CWM w Grodnie:

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *