Wieczorowo i bardzo patriotycznie w Kamieniu Pomorskim

Wieczorna msza św. w intencji za Polskę i Polaków, celebrowana byłą przez ks. dziekana Dariusza Żarkowskiego, która odbywała się w asyście wielu pocztów sztandarowych, jak też w obecności – co pocieszające, wielu mieszkańców Ziemi Kamieńskiej.

Potem wszyscy przemaszerowali – a harcerze z pochodniami, pod miejscowy Ratusz, gdzie odbyła się pozostała część niepodległościowych uroczystości. Hymn, który ze wzruszeniem śpiewali dosłownie wszyscy, wciągnięcie przez mundurowy poczet sztandarowy, flag biało – czerwonych, przemówienie burmistrza miasta, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, jak również krótki występ dziecięcy oraz złożenie wiązanek kwiatów pod godłem państwowym, który umieszczono w centralnej części placu, tuż przy wiekowym budynku. Wieczorne świętowanie zakończyło się ciepłym posiłkiem i gorącą herbatą, które przygotowali miejscowi emeryci i renciści, a wszystko to przy rozpalonych, dających ciepło ogniskach.

Kto wytrzymał trochę więcej czasu, nie mógł żałować, bowiem kulminacją uroczystości był krótki, ale efektowny pokaz sztucznych ogni. Oczywiście w kolorach biało – czerwonych.

I tak naprawdę, nikomu nie przeszkadzało, że tego sobotniego wieczoru panował swoisty ziąb, bowiem na pewno większość rozgrzana była między innymi tym, że był to wyjątkowy, podniosły i jakże ważny dla każdego Polaka i Polki dzień. Nasz Dzień Niepodległości.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *