Warszawska grupa „Red Lips” – gwiazda imprezy pod nazwą „20 lecie Powiatu Kamieńskiego” 14.09.2019, którą trzeba przedstawić

„Red Lips” (tłumaczenie z j. angielskiego to dosłownie – Czerwone usta), to polski zespół muzyczny powstały w 2009 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Lazer („Ruda”) . Wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Ponadto zespołu współtworzą: basista Wojciech Miecznikowski oraz perkusista Marek Sieroszewski.

W 2013 roku wręcz szturmem podbili polskie stacje radiowe Hitem „To Co Nam Było”.
Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką.

Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek „Red Lips”. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 mln!

Zwieńczeniem ich fenomenalnego 2014 roku była nagroda TVP w postaci SUPERJEDYNKI, w kategorii: „Super Przebój” oraz „Złota Płyta” za album „To co nam było”.

Lata 2013 – 2016 to okres pracowity koncertowo. Warto wspomnieć, że w tym samym czasie „Ruda” (voc) rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński & Tkaczyk (KOMBII).

Zadebiutowała też jako prowadząca swój autorski program telewizyjny „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki” w Telewizji Puls.

Rok 2017 dla „Red Lips” to rok premier Wtedy ukazał się drugi studyjny album zatytułowany „Zmiana Planu”. Na listach przebojów zagościł nowy hit „P.S.”, który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YouTube ponad 3 miliony razy i zdobył status „Złotego singla”.

Obecnie zespół jest w trasie koncertowej, która promuje najnowszy jego krążek. Wystartowali w legendarnym warszawskim klubie „Stodoła”.

Obecnie możemy podziwiać Joannę Lazer w telewizyjnej jubileuszowej, bo już dziesiątej edycji „Tańca z Gwiazdami”, gdzie tańczy razem ze znanym tancerzem i choreografem, a zarazem osobowością telewizyjną, Rafałem Maserakiem.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *