W najbliższy weekend piąty Jarmark św. Ottona w Kamieniu Pomorskim

W najbliższy weekend (6 -7 lipca) na placu katedralnym odbędzie się piąty już kamieński Jarmark Świętego Ottona. Będziemy mieli sposobność przeniesienia się w czasie. Powstanie tu bowiem średniowieczna słowiańska osada. A na błoniach przy murach obronnych rozstawią swój obóz łucznicy, którzy zapraszać będą między innymi do spróbowania strzelania z łuku.

Każdy odwiedzający osadę będzie mógł zapoznać się z pracą niegdysiejszych rzemieślników czy też skosztować z jadła przyrządzanego na dawne sposoby. W ofercie będą tradycyjne sery, miody, mięsa. I niewątpliwie, każdy tam znajdzie coś dla siebie.
W sobotę (6.07.) około godziny 10:20, do osady przybędzie Biskup Otton z Bambergu, a jego orszak wyruszy z okolic molo o godzinie 10:00.
Zaraz po przybyciu do osady Biskup Otton będzie chrzcił pogańskich Pomorzan. Po otwarciu Jarmarku odbędzie się inscenizacja chrztu mieszkańców naszego miasta oraz przybliżona zostanie historia początków misji Ottona na Pomorzu.
O godzinie 16:00 odbędzie się przedstawienie Teatru „Trójkąt” z Zielonej Góry, zatytułowane „Dawno, dawno temu”.
Z kolei od godziny 17:00 planowany jest pokaz konnych wojów z czasów Bolesława Krzywoustego.
Pierwszy dzień Jarmarku tradycyjnie zakończy koncert finałowy trwających obecnie w Kamieniu Pomorskim Warsztatów Muzyki Dawnej.
Przez cały dzień chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach rzemiosł dawnych. Sekrety swoich warsztatów zdradzą rybak, cieśla, garncarz czy też skórnik. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o średniowiecznym biciu monet, niegdysiejszym pisaniu piórem, wyrobie krajek i instrumentów muzycznych oraz nauczyć się śpiewać pieśni, jak to było za czasów naszych przodków.
Natomiast w niedzielę osadę będzie można zwiedzać od godziny 11:00. Natomiast o godzinie 13:00 w katedralnym Wirydarzu odbędzie się wykład prof. Stanisław Rosiaka, poświęcony historii działalności św. Ottona na Pomorzu Zachodnim.

Za Organizatorami Jarmarku – Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *