W czwartek (21.03.2019) odszedł od nas śp. Bolesław Wojtkowiak – ceniony pedagog, znany przewodnik PTTK, społecznik

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość, w czwartek 21 marca zmarł śp. Bolesław Wojtkowiak, który zmagał się kilka miesięcy z chorobą.

Pan Bolesław był cenionym nauczycielem przedmiotu – geografia, której uczył przez wiele lat w kamieńskim Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego. Był bardzo ceniony w środowisku pedagogicznym, jak i wśród uczniów, którzy wręcz kochali geografię. Oczywiście za sprawą Pana Bolesława.

Urodził się 19 kwietnia 1934 roku w Kobylinie nieopodal wielkopolskiego Krotoszyna. Na Ziemię Kamieńską przybył w 1954 roku. Pracował pewien czas w Prezydium Rady Narodowej w Kamieniu Pomorskim, w dziele oświatowym. Natomiast w Kamieniu Pomorskim osiadł w roku 1962. Po ukończeniu wyższej szkoły pedagogicznej rozpoczął wieloletnią pracę z uczniami we wspomnianym liceum.

Oprócz pracy zawodowej, intensywnie współpracował z PTTK w Kamieniu Pomorskim, gdzie będąc członkiem zarządu, pracował jako przewodnik po Pomorzu Zachodnim. Jego wiedza o historii naszego regionu wzbudzała wśród znawców tematu ogromny podziw.

Lubiany, szanowany, zwykle uśmiechnięty, a nadto, pomocny w każdym calu, wspaniały społecznik i wolontariusz. Takim zachowamy Pana Bolesława w naszej pamięci.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *