Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A. stawia na rozwój. I inwestuje!

Jak nam powiedział członek Zarządu Uzdrowiska, tylko w tym i przyszłym roku, zainwestuje blisko 8 mln zł w infrastrukturę. I ma będzie pięknie!

Bardzo zależy nam na poprawieniu wyglądu Uzdrowiska. Chcemy być choć w małej części wizytówką tego pięknego miasta. W końcu tereny oraz budynki uzdrowiskowe znajdują się niemalże w jego centrum. – mówi na wstępie.

Zapewne wielu zauważyło trwające od pewnego czasu intensywne prace nad poprawą estetyki terenów uzdrowiskowych. Łaskawa zima pozwala na pracę przy renowacji i malowaniu elewacji Szpitala Uzdrowiskowego „Mieszko”. A park uzdrowiskowy powoli , ale też i sukcesywnie, zyskuje zupełnie nowy wygląd.

Przy tym pozbywamy się nierównych chodników, budując w ich miejsce nowe ścieżki spacerowe. Z kolei tereny zielone upiększą nowe ławki, będzie nowe oświetlenie, kwiaty. Dużo kwiatów, jak również i krzewów.” – dodaje członek zarządu Uzdrowiska.

Przewidywane zakończenie tychże prac planuje się na koniec czerwca br. W kamieńskim uzdrowisku twardo myśli się, że dzięki tym zabiegom, odwiedzający to miejsce turyści, jak też kuracjusze oraz ich rodziny, w efekcie zapamiętają Kamień Pomorski jako malownicze i przyjemne miasteczko,. Natomiast sami mieszkańcy zyskają komfort poruszania się po prostych i wreszcie wyremontowanych chodnikach z estetyczną dla oka i funkcjonalnym rozdysponowaniem terenów pakowych Uzdrowiska.

Szpital uzdrowiskowy „Mieszko” oraz sanatorium „Chrobry” zyskają nowe oblicze!

W latach 2019 i 2020 rozpoczną się zakrojone na dużą skalę prace remontowe w poszczególnych częściach obu obiektów w celu podniesienia standardu zakwaterowania. Docelowo w szpitalu „Mieszko” wszystkie pokoje zyskają łazienki oraz nowy przytulny wygląd.

Na parterze planuje się wybudować ultranowoczesne pokoje przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sporej poprawie ulegną wszystkie części wspólne w tym obiekcie, między innymi korytarze i jadalnia. Powstanie również dodatkowa winda.

W sanatorium „Chrobry” natomiast planowane jest całkowite odnowienie bazy zabiegowej wraz z powrotem do tradycji uzdrowiska, czyli stosowania znakomitych zabiegów borowinowych.

Drobno zmielona i podgrzana borowina, hydraulicznie trafiać będzie z osobna na każde stanowisko, a tam rozprowadzona na całe ciało pacjenta, dzięki czemu w znaczący sposób poprawi to komfort zabiegu, który przez lata wykonywano w taki właśnie sposób w obiekcie „Feniks”.

Równocześnie w obiekcie planuje się remont blisko jednej czwartej pokoi, dodając do tego nową jadalnię i funkcjonalny hol recepcyjny.

Wychodzi więc na to, że wreszcie – i to po długich oczekiwaniach, kamieńskie uzdrowisko odpowiada na rosnącą potrzebę zwiększania ilości miejsc komercyjnych, zwłaszcza dla klientów szukających wysokospecjalistycznej rehabilitacji z udziałem robotów medycznych.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *