„Urodzeni w PRL – u” – … niezwykły turniej golfowy w peerelowskich strojach, rozgrywany był w minioną sobotę na polu golfowym w Grębowie

Niegdysiejszy, jakże „słuszny” system, a więc czasy coraz bardziej odległego PeeReLu, już dawno minęły. Młodzi ludzie znają tamte czasy zwykle z przekazów swoich rodziców czy osób starszych. Tymczasem niespodzianka. Do PRL – owskiej przeszłości powrócił niezwykły turniej. Był nim sobotni turniej golfa, rozgrywano na pełnowymiarowym polu golfowym klubu „Kamień Country Club”, które istniej od kilku lat w podkamieńskim Grębowie.

Tego dnia, budynek klubu przypominał wieloma rekwizytami, epokę PRL, a sami golfiści, którzy wzięli w nim udział, zadbali o to, by ubrać się na wzór tamtych dawnych. Dziś są one, szczególnie dla młodych, bardzo staroświeckie i jakieś nieswoje. A jednak były. Byli zatem; pan magazynier, pani z magazynu czy babcia klozetowa (jak to określają niektórzy – pisuardessa), gdzie też w budynku klubowym królował w tamtych dawnych czasach mało dostępny… papier toaletowy.

Za tamtych „słusznych” czasów, golf był znany w zasadzie tylko z… nazwy. Mało kto wiedział jak się w niego gra. I po prostu nie było gdzie w niego grać. A tak poza tym, tamtejsi dysydenci, po swojemu dostrzegali, że golf to gra dla burżujów – jak się wówczas nieśmiało określało wszystkich i wszystko to co zachodnie. Była to dla nich kułacka linia mody tamtych czasów.

Tamte czasy minęły bezpowrotnie. Dziś jesteśmy wolnym krajem. Obywatele mają szereg przywilejów i praw. Tak jak to ma miejsce w prawdziwie demokratycznym kraju.

Na miniony sobotni dzień, „Kamień Country Club” wymyślił interesujący i zarazem zabawny turniej golfowy ze znamionami wszystkiego co wiąże się z peerelowską przeszłością i totalitarną doktryną. I pomysł wypalił, bowiem w turnieju udział wzięło 47. zawodniczek i zawodników. Także zza granicy. A wszyscy bawili się, mimo nieszczególnej pogody, naprawdę świetnie.

W kategorii Stableford Netto – kobiety, zwyciężyła Beata Nordstrom ze Szwecji, która wyprzedziła Małgorzatę Jacynę Witt i Anette Jaklund. Obie z Binowo Park Golf Club.

W kategorii Stadeblefor Netto – 0 – 18 najlepszym okazał się Mariusz Konieczny z Amber Baltic Golf Club, który wyprzedził Romana Rogozińskiego i Jerzego Safanowa. Obaj golfiści reprezentowali Binowo Park Golf Club.

Jan Gackowski z Łukęcin Golf & Relax Club okazał się najlepszy w najliczniej reprezentowanej kategorii, Stableford Nett – 18.1 – 36. Drugi był Andrzej Ciba z Kamień Contnrty Club, zaś trzeci, Jacek Staśkiewicz  Łukęcin Golf & Relax Club.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *