Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kamieniu Pomorskim

W dniu 16 października w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna koło w Kamieniu Pomorskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W ten poniedziałkowy poranek jako pierwsi dla swoich wychowawców i opiekunów z życzeniami wszystkiego najlepszego w Dniu Edukacji Narodowej wystąpiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego.

W poniedziałkowy poranek jako pierwsi dla swoich wychowawców i opiekunów z życzeniami wszystkiego najlepszego w Dniu Edukacji Narodowej wystąpiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego. ]Po pięknym i pełnym wzruszeń występie maluchów, o 11:30 ze swoimi nauczycielami oraz opiekunami spotkali się podopieczni i uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego oraz Szkoły Przystosowania do Pracy. Na obu spotkaniach, zarówno dzieci jak młodzież przygotowały i przedstawiły bogaty program artystyczny.

.Na zakończenie podczas wspólnego spotkania przy ciastku i kawie wspaniały prezent dla wszystkich pracowników PSONI zrobiła Pani Jolanta Janik Przewodnicząca PSONI koło w Kamieniu Pomorskim. Pani Janik poinformowała obecnych na spotkaniu pracowników że uchwała Zarządu Koła z dniem 1 listopada wszyscy pracownicy zatrudnieni w Stowarzyszeniu otrzymają podwyżki wynagrodzenia. Średnia podwyżka na osobę wyniesie około 200 zł miesięcznie. Informacja ta spotkała się z aplauzem wszystkich obecnych na spotkaniu osób.

Wspaniały gest i jakże piękne podziękowanie otrzymali w dniu  święta Dnia Edukacji Narodowej pracownicy tego stowarzyszenia. Nie na co dzień ma miejsce taka decyzja. Tym bardziej, że nie jest to jednorazowa nagroda a stała podwyżka podnosząca podstawę wynagrodzenia dla wszystkich pracowników Stowarzyszenia. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że obecnie w PSPNI koło w Kamieniu Pomorskim zatrudnionych jest około 180 osób. Jest to jeden z największych pracodawców w powiecie Kamieńskim.

W.T.

 

 

 

5 komentarzy na temat: Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kamieniu Pomorskim

 1. Avatar Wojtek pisze:

  Jakże piękny gest. Proponuję Panią Jolę Janik na Burmistrza Kamienia. Zaraz zrobi porządek, pogoni tych donosicieli. I w końcu podwyżkę dostaną wszyscy pracownicy a nie tylko swoi.

 2. Avatar Ola pisze:

  To rozumiem. Piękny gest i śmiała decyzja. A co na to Pan Burmistrz Kamienia?

 3. Avatar Witek pisze:

  A co na to Burmistrz Kamienia. Czy jego nauczyciele nie zasługują na szacunek i podwyżkę. Za Karpińskiego coś się działo. Były projekty szkolne dodatkowa kasa z Unii. A teraz wielka bryndza. Kto wybrał takiego Burmistrza?>

 4. Avatar Misia pisze:

  Brawo Pani Jolu. Pokazuje Pani, że jak się chce to można. Podwyżkę dostali wszyscy jak leci. Tak trzymać

 5. Avatar Pijiot pisze:

  Od razu widać dobrego gospodarza. Dziś takich mało na tym świecie. A może tak Zaproponować tej Pani stanowisko Burmistrza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *