07-06-2019 » Kamień Pomorski

Udział dzieci z grupy III Gumisie w wernisażu pokonkursowym Cypisek w teatrze oraz spektaklu Przygody Rozbójnika Rumcajsa.

 

Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze,
czarodziejskie jest to, na co patrzę.
Gdy się tylko podnosi kurtyna,
to od razu czar działać zaczyna.”

Dzieci lubią bawić się w teatr oraz wykonywać różne prace plastyczne. W grupie III „Gumisie” dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt.: „Cypisek w teatrze” organizowanym przez Teatr Polski w Szczecinie. Praca plastyczna dzieci z naszej grupy zdobyła I miejsce w kategorii prac zbiorowych. Zwycięstwo sprawiło ogromną radość uczestnikom konkursu. Nagrodą były bilety wstępu na spektakl „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”.

Dnia 29 maja odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Polskiego w Szczecinie. Dzieci zwiedziły Teatr Polski oraz wzięły udział w uroczystym wernisażu otwierającym wystawę pokonkursową „Cypisek w teatrze”. Następnie z rąk Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Adama Opatowicza oraz Zastępcy Dyrektora Aleksandry Kopińskiej – Szykuć odebrały dyplom oraz nagrody – bilety wstępu na spektakl, plakat „Przygody Rozbójnika Rumcajsa wraz z książką i płytą CD, przypinki, naklejki „Lubię Teatr”, gry planszowe oraz pyszne cukierki. W podziękowaniu za otrzymane nagrody, dzieci wręczyły organizatorom niespodzianki – „Wiosenną łąkę z motylem” oraz „Nadmorskie rybki”.

Na scenie zobaczyliśmy Szewca Rumcajsa, który po kłótni ze starostą Humpalem został zmuszony do opuszczenia Jiczin, by zamieszkać w Rzacholeckim Lesie. Tam zaprzyjaźnia się z Wodnikiem i Rusałką. Tam poznaje również miłość swojego życia – Hankę. Aktorzy ubrani w kolorowe stroje, piękna muzyka i piosenki oraz interesująca scenografia przeniosły nas w baśniowy świat pełen humoru.

Na zakończenie spektaklu dzieci wraz z dyrektor przedszkola Renatą Klimowicz oraz paniami Agatą Lelo, Bożeną Zajączkowską i Jolantą Chudy zostały zaproszone na scenę i wręczyły aktorom przygotowane niespodzianki…, a następnie zaśpiewały piosenkę pt. „Magiczne miejsce”. Wszyscy aktorzy spektaklu śpiewali razem z dziećmi i paniami, a po trzeciej zwrotce cyt.: „Teatr gra. Każdy ma czego szuka. A to wszystko nazywa się sztuka. Gdy dorosnę, to może tu wrócę, żeby zagrać na scenie w tej sztuce.”, reżyser Adam Dzieciniak pogratulował tekstu i zachęcił dzieci, aby w przyszłości zostali aktorami i wrócili na scenę, aby zagrać w kolejnej sztuce.

Z pozdrowieniami dla Sympatyków

Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie

Bożena Zajączkowska, Agata Lelo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *