Udanie słoneczne Dożynki we Wrzosowie

Tradycją kończących się żniw są zawsze dożynki. Takie właśnie mamy za sobą we Wrzosowie, gdzie odbywały się do późnego wieczora z udziałem m.in. wicemarszałka Jarosława Rzepy, kamieńskiego burmistrza oraz wicestarosty.  Dodajmy, przy znakomicie słonecznej pogodzie i wielu świetnie bawiących się uczestnikach.

Warto nadmienić, iż tegorocznymi gospodarzami tych niezwykle udanych wrzosowskich dożynek byli: Ryszard Hopek oraz Jadwiga Kuligowska. Oboje są mieszkańcami Wrzosowa i gospodarzą na okolicznych polach, a pan Ryszard ma jeszcze wraz z żoną, znany i doceniany ośrodek hippiki (koniki),z którego z powodzeniem korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy.

Świetna była to dożynkowa zabawa, podczas której m.in. odbywały się pokazy strażackie, była obecność plejady wypasionych motocykli, a przy tym liczne stoiska ze znakomitym domowym jadłem, jak bigos czy smakowitym smalcem i pachnącymi świeżutkimi ciastami. A do tego występ docenionego i nagrodzonego w tym roku (koniec lipca) podczas kamieńskiego XXII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna, emeryckiego zespołu „Relax”, a nadto, świetna muzyka i wieczorowa zabawa, oczywiście pod chmurką, sprawiły, że wszyscy byli niezmiennie zadowoleni, bo impreza była bardzo, ale to bardzo udana.

Długie starania organizatorów w przygotowaniach do niej na czele z sołtysem z Wrzosowa, Markiem Szaszkowskim, dały znakomity pozytyw, który nie dość, że zgromadził bardzo wielu gości, w tym wielu z pobliskiego Kamienia Pomorskiego, gdzie na imprezy i kulturę posucha trwa od dawien dawna, a jeszcze do tego wszyscy byli – co w tym najważniejsze, bardzo zadowoleni. Ten fakt jest wart szczególnego podkreślenia. I tak naprawdę o to w tej dożynkowej imprezie przede wszystkim chodziło.

Warto dodać, że kiedy organizuje się jakąkolwiek imprezę we Wrzosowie, to na niej wszystko gra jak w najlepszej orkiestrze. I tak było tym razem, a długie do niej przygotowania opłaciły się, bo radość jej uczestników była przeurocza.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *