W środę siódma rocznica tragicznego w skutkach pożaru w Kamieniu Pomorskim

13 kwietnia mija siedem lat, od chwili kiedy tuż po północy w poniedziałkową noc wielkanocną zaiskrzyło się w hotelu socjalnym przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim wielkim tragicznym w skutkach pożarem, który pochłonął ostatecznie 23 ofiary w tym 13. dzieci. Zginęły w nim trzy wielodzietne rodziny. Jak sobie przypominamy wówczas działy się w tym miejscu dosłownie dantejskie sceny i do dziś nie wiadomo do końca co było przyczyną tego tragicznego pożaru.

W ciągu jutrzejszego dnia warto to miejsce odwiedzić i złożyć pod okazałym pomnikiem – krzyżem, wykonanym z pozostałych stalowych części spalonego hotelu, bezimienny hołd nieszczęsnym ofiarom tej wielkiej tragedii.

Niestety w poprzednich latach to miejsce nie było odwiedzane przez większą liczbę mieszkańców, którzy jak widać, mają pamięć jakże krótką i przy tym zawodną.

Swego czasu, tuż po tragedii, całe miasto, całe społeczeństwo, cały kraj  było przygnębione tym tragicznym wydarzeniem. Trzy dni żałoby narodowej ustanowione przez ówczesnego prezydenta RP, ś.p. Lecha Kacyzńskiego, świadczą o tym dobitnie.

Wszyscy przeżywali to tragiczne wydarzenie, każdy na swój sposób. Jednak z biegiem czasu ludzie niestety po prostu zapominają, a to wielka i smutna szkoda, i przypadłość, bowiem tamta tragiczna noc zmieniła wielu ludzi, także wielu tych, którym udało się uratować, którym zaoferowano szybką pomoc, której jednak niestety większość nie doceniła.

Społeczeństwo kamieńskie żyje swoim życiem, jak każde w innych regionach naszego kraju. I coraz bardziej zapomina o takich wydarzeniach jak ta wyjątkowa, tragiczna noc sprzed siedmiu laty, o której powinno się mówić i przede wszystkim pamiętać. Pamiętać o śmierci niewinnych i bezbronnych wobec pożogi 23 osobach, które odeszły z tego świata w kwiecie wieku.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *