Sport, zabawa, integracja czyli kamieńska XI Olimpiada Specjalna Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w pigułce

W miniony czwartek (13.09.2018), na hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyła się jedenasta edycja Olimpiady Specjalnej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którą tradycyjnie zorganizowało miejscowe Koło PSONI.

W zawodach startowało wiele placówek, a ich zawodnicy i kibice przyjechali ze Szczecina, Karlina, Gryfina, Stargardu, Nowogardu oraz z Goleniowa, jak i ze Świnoujścia.

Na parkiecie zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach, w takich jak: rzut do celu, bieg z piłeczką pingpongową, a także w rzucie piłką lekarską czy toczeniu piłki typu „Thera Band”. Na zakończenie były też niezwykle emocjonujące zmagania w sztafetach oraz w slalomie na wózkach.

Wspaniały doping zwielokrotniał siłę startujących, którzy wznosili się na szczyty swych wcale nie małych umiejętności. Rywalizacja, choć twarda i zaciekła, była prowadzona – co istotne, jak najbardziej w duchu fair play.

I w całej tej zabawie nie najważniejsze były wyniki czy zajmowane miejsca, a po prostu wspaniała zabawa, zdrowa integracja, a przy tym wielka radość, a także dominacja tańca, do którego muzyki w przerwach zmagań sportowych organizatorzy nie żałowali.

Znakomita zabawa i świetna rywalizacja sportowa trwała bez mała kilka godzin, podczas której wszyscy posilali się gorącą grochówką i kiełbasą z grilla, po to, by nabrać sił na dalsze sportowe zmagania, jak również, by co najmniej zdwoić wspaniały i potrzebny doping.

Dodajmy, iż wśród honorowych gości byli m.in. Starosta naszego powiatu, wiceburmistrz kamieńskiego Ratusza, jak również burmistrz Golczewa i oczywiście szefowa kamieńskiego Koła PSONI.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *