Sport, relaks i integracja podczas drugiej Senioriady kamieńskiego Oddziału Rejonowego PZERiI

We czwartek 4 października, na hali sportowej w Kamieniu Pomorskim, odbywały się zawody sportowe dla członków – seniorów skupionych w kamieńskim Kole PZERiI, pod nazwą „II Senioriada 2018”.

Niestety impreza nie przyciągnęła dostatecznej liczby osób, a przede wszystkim kibiców wywodzących się z poszczególnych podległych kamieńskiemu Kołu Emerytów. Wystarczy powiedzieć, że z ośmiu placówek podległych Kołu Rejonowemu w Kamieniu Pomorskim, widzieliśmy tylko uczestników i kibiców wywodzących się z Dziwnowa, Golczewa, Kamienia Pomorskiego oraz ze Świerzna. Szkoda, bowiem była to bardzo udana sportowo – integracyjna impreza. I to ze sportem z dużego „S” z dozą lekkiego humoru, a ponadto bogatym poczęstunkiem w postaci ciepłej strawy, smakowitych ciast, gorących napojów czy też smacznych lodów. A ponadto, każdy uczestnik w kolejnej konkurencji, otrzymywał stosowny upominek, a zwycięzcy kolejnych konkurencji, także okazały puchar.

Wśród kilku konkurencji były m.in. tenis stołowy, celowanie do bramki czy też tor przeszkód.

Imprezę zaszczycił m.in. Jerzy Mędrek z Goleniowa – przewodniczący Zarządu Oddziału Okręowego PZERiI w Szczecinie a także starosta powiatu kamieńskiego oraz burmistrz Kamienia Pomorskiego.

„Pomysł na tego typu seniorską imprezę zrodził się dwa lata temu. I wtedy zorganizowaliśmy pierwszą Senioriadę. Myślę, że na następnej frekwencji nie zabraknie, bo wszyscy ci, którzy dziś ty byli, przekonali się w doskonały sposób, że warto było być, warto było brać udział w  zawodach czy też pokibicować.” – przyznał jednak nie załamujący rąk, koordynator zawodów, Stanisław Salanek, na co dzień przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *