Rozpoczęły się doroczne pielgrzymki. Celem – częstochowski klasztor na Jasnej Górze

25 lipca w naszym regionie rozpoczęły się doroczne pielgrzymki na Jasną Górę w Częstochowie. Najdłuższa z pielgrzymek prowadzi ze Świnoujścia (począwszy od 26 lipca) i liczy ponad 600 km. Trasę uczestnicy pielgrzymki pokonują pieszo.

Także w miniony wtorek (25.07.) rozpoczęła się długa trasa pielgrzymki z nadmorskiego Pustkowa, która dotarła do Kamienia Pomorskiego, skąd w środę udała się w ponad 23 km trasę do Wolina, gdzie spotkała się z pielgrzymami idącymi ze Świnoujścia. Trasa kamieńskiej pielgrzymki liczy 592 km.

Pielgrzymi walczą w modlitwie i śpiewie, z wieloma przeciwnościami, w tym niepogodą i trudami pieszej wielokilometrowej codziennej wędrówki, pokonując każdego kolejnego dnia, kolejne kilometry. Wielu z nich to weterani naszych nadmorskich pielgrzymek, którzy w swej skromności mówią, że robią to za potrzebą serca i wiary. Ale jest też wiele osób, które wybrały się w daleką pieszą podróż po raz pierwszy. Modlą się za bliskich, przyjaciół, swoje parafie.

W całej Polsce rozpoczyna się czas pielgrzymek Jasnogórskich. Ta najdłuższa, prowadząca ze Świnoujścia, liczy w tym roku bez mała 60 pątników i odbywa się od 34 lat, kiedy to ruszyła pierwsza, nieformalna pielgrzymka na Jasną Górę. Licząca 621 km trasę pokonają dojściem 13 sierpnia poprzez częstochowskie Aleje Najświętszej Maryi Panny, do Klasztoru na Jasnej Górze.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *