Retrospekcje piłkarskie – Ligi w pigułce (część 2)

A – klasa

W pierwszej części retrospekcji piłkarskich pisaliśmy o naszych zespołach grających w III, IV oraz Wojewódzkiej Okręgówce (V liga). Natomiast w tej części pozostała nam A klasa, w której występowało sześć zespołów z powiatu kamieńskiego.

Mistrzem została ekipa „Floty” Świnoujście, która zdobyła 75 punktów. Cztery oczka za nią uplasowała się międzyzdrojska „Fala”.

Oba zespoły grały najrówniej i wywalczyły najwięcej zwycięstw. 25 wygranych „Floty” i 23 „Fali, mówią same za siebie. Trzeci, „Jantar”, ma tych wygranych już tylko 17.

I „Flota”, i „Fala” przegrały po zaledwie jednym spotkaniu. Na bezpośrednich konfrontacjach, bowiem na jesieni międzyzdrojanie wygrali u siebie 2:1, a wiosną przegrali w Świnoujściu 2:3. A na dodatek „Fala” miała jeszcze dwa remisy wywalczone raczej nieoczekiwanie  w końcówce rundy zasadniczej. I ta całość sprawiła, że naszemu zespołowi pozostało na osłodę tylko i aż drugie miejsce w tabeli.

Lider strzelił rywalom aż 169 goli, tracąc zaledwie 20. „Fala” ma na swym koncie 106 bramek, przy 23 straconych. U siebie nasz zespół wygrał wszystkie 13. meczów, strzelił 60 bramek i stracił zaledwie 8 goli.

Na wyjazdach nasz zespół ma 10. wygranych, dwa remisy i jedną porażkę, z liderem. W trzynastu spotkaniach nasi piłkarze strzelili 60 goli i stracili tylko 15.

Trzeci, „Jantar” Dziwnów, zdobył 54 punkty. Stosunek bramkowy to 102 – 38.

U siebie nasz zespół wygrał osiem spotkań, dwa zremisował i trzy razy przegrał. Stosunek bramkowy: 47 – 19.

Natomiast na wyjazdach było dziewięć wygranych, jeden remis i trzy przegrane. Stosunek bramkowy: 55 – 19.

Bardzo dobrze wspominać będzie miniony sezon ekipa „Bałtyku” Gostyń, który ostatecznie zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce. To najwyższa wywalczona pozycja od wielu lat tego zespołu, który przez kilka minionych, wcześniejszych sezonów, w zasadzie walczył tylko o ligowy byt, plasując się zwykle na jednym z ostatnich miejsc w tabeli. A tu taka odmiana. Niebywałe. Nasze gratulacje.

Zespół wywalczył 47 punktów, strzelił 87 bramek, przy 54 straconych. U siebie „Bałtyk” grał bezkompromisowo, bowiem wygrał dziewięć meczów i przegrał cztery. Stosunek bramkowy to 42 do 20 bramek.

Na wyjazdach „Bałtyk” wygrał sześć spotkań, dwa mecze zremisował i przegrał ich pięć. Stosunek bramkowy: 45 – 34.

Nieoczekiwanie daleko, i to za swoim lokalnych, gminnym rywalem, uplasowali się piłkarze „Korony” Stuchowo, których bardzo poważnie brano pod uwagę na początku rozgrywek, jako kandydata do awansu. Słaby jednak to był ich sezon i dopiero piąta lokata z 41 punktami na koncie. Stosunek bramkowy: 71 – 59.

U siebie zespół wygrał siedem spotkań, raz zremisował i pięć razy przegrał. Stosunek bramkowy: 35 – 21.

Na wyjazdach po sześć wygranych i porażek oraz jeden remis. Stosunek bramkowy: 36 – 38.

Dopiero 11. lokatę zajęła ekipa „Znicza” Wysoka Kamieńska, która wywalczyła 26 punktów. Stosunek bramkowy: 56 – 102. ekipa z Wysokiej wygrała osiem spotkań, dwa zremisowała i aż 16. rozegrała.

U siebie zespół wygrał pięć spotkań, dwa zremisował i sześć przegrał. Stosunek bramkowy: 26 – 44.

Na wyjazdach było dużo gorzej, bowiem „Znicz” wygrał tylko trzy mecze i 10. przegrał. Stosunek bramkowy: 30 – 58.

O jedno miejsce niżej uplasowała się drużyna „Bałtyku” Międzywodzie, która zdobyła również 26 punktów. Nasz zespół wygrał łączenie, podobnie jak „Znicz”, osiem meczów, dwa razy zremisował i aż 16. razy przegrał. Stosunek bramkowy 44 – 99.

U siebie drużyna wygrała pięć spotkań, dwa razy zremisowała i sześć przegrała. Stosunek bramkowy: 29 – 39.

Na wyjazdach tylko dwie wygrane, jeden remis i aż 10 meczów przegranych. Stosunek bramkowy: 15 – 60.

Reasumując, szkoda, że żadnej ekipie z naszego regionu nie udała się sztuka awansowania do okręgówki, a najbliższa tego, drużyna „Fali”, szczególnie na jesieni bardzo imponowała skutecznością, wygrywając dosłownie mecz za meczem. Ostatecznie zajęła wówczas drugie miejsce, tuż za mocną „Flotą”. I tak też było na koniec sezonu. Naprawdę szkoda.

Na pewno poniżej oczekiwań grały drużyny „Jantara” Dziwnów oraz „Korony” Stuchowo, a wielki krok do przodu zrobił „Bałtyk” Gostyń, który w tym minionym sezonie przeszedł wręcz kapitalną metamorfozę, zajmując ostatecznie, ekskluzywne, czwarte miejsce.

Słabiutki sezon w wykonaniu „Znicza” Wysoka Kamieńska oraz „Bałtyku” Międzywodzie. Gdyby nie to, że bezsprzecznie najsłabsza drużyna jaką okazał się „Orzeł” Prusinowo, to kto wie czy nasze najsłabsze drużyny nie musiałyby bardzo zaciekle walczyć o ligowy byt.

Co do „Orła”. Z 26. spotkań, tej drużynie udało się wywalczyć zaledwie jedną, raczej nieoczekiwaną wygraną i zdobyć zaledwie trzy punkty. I teraz uwaga – zespół strzelił tylko 13. bramek, a stracił ich aż… 220! Co daje 8,46 bramki straconej w jednym spotkaniu. Niebywałe. Niechybny rekord.

Natomiast najlepsza, „Flota”, strzeliła we wszystkich spotkaniach aż 169 goli, co daje jej przeciętnie na jeden mecz aż 6,5 bramki. Doskonały to wynik, naprawdę.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *