RADNY ŻUROWSKI W PGK – NOWY ETAT BEZ KONKURSU!

Radny Tomasz Żurowski z koalicyjnego Klubu Radnych „Nasza Gmina – Nasz Powiat” rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jego stanowisko pracy jest nowo utworzonym i nie został ogłoszony na nie nabór. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jako kierownik projektu ma zarabiać około 5.500 zł na rękę.

Tomasz Żurowski, przed wyborami samorządowymi w 2014r zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej (razem z Arkadiuszem Kurysiem, Leszkiem Szeflińskim) i dołączył do grupy Anny Stanaszek-Kaczor wspierającej kandydaturę na burmistrza Stanisława Kuryłło.  W trakcie kadencji w radzie nie wykazuje się żadnymi inicjatywami, wychodzi na to, że był zajęty swoimi sprawami.

Czy radny Żurowski jako pracownik PGK będzie brał udział w głosowaniach nad uchwała dotyczącymi tej spółki? Czy zachowa się uczciwie i rzetelnie? Czas pokaże.

Stanowisko dla Radnego Żurowskiego nie jest jedynym, które powstało w PGK za kadencji Stanisława Kuryłło jako burmistrza Kamienia Pomorskiego. Dodatkowe stanowisko prokurenta Zarządu zostało stworzone dla żony byłego piłkarza m.in. Gryfa Kamień Pomorski – Magdaleny Kuldy. Przeniosła się ona z Uzdrowiska Kamień Pomorski, również na stanowisko, na które nie ogłoszono naboru.

Podsumowując: kolesiostwo – wzajemne popieranie się ludzi powiązanych ze sobą zażyłością, jakimiś układami w celu osiągnięcia pewnych korzyści, najczęściej zdobywanych w sposób nieuczciwy.

Czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *