Powstanie Fundacja „Zosia” – możesz przyłączyć się do pięknej idei

W Kamieniu Pomorskim powstanie fundacja pn. „Zosia”. Fundację zamierzają utworzyć rodzice córki Zosi, której nie ma już wśród nas. Jednak  Rodzice chcą kontynuować to, co było w niej najlepsze, miłość dla drugiego człowieka, dobroć dla zwierząt. Fundacja zwrócona będzie zwłaszcza do ludzi młodych, którym czasami trzeba podać rękę.

Jeśli więc jeśli chcesz pomóc innym ludziom, możesz mieć w tym swój udział. Możesz wspomóc fundację.Podajemy link do strony internetowej:

https://pomagam.pl/fundacjaZosia?fbclid=IwAR0GgLwknV9UBrpxdO7MXrm6MsrWLLXaj8SLAELzCgtEvUvfFo7OXbY8XEE

 

Niżej podaję Apel Rodziców Zosi.

„Nazywam się Dorota Jędrzejewska-Motyka, jestem pedagogiem, artystą plastykiem i przyjacielem młodzieży. Mam męża Stanisława (rzeźbiarz, pedagog) i (do niedawna) dwoje dzieci – Antka (21 lat) i Zosię(15 lat)…tu wytłumaczę skąd zwrot(do niedawna)-Zosia straciła życie, płynąc z przyjaciółmi łódką… Zosi życie skończyło się tu na Ziemi , ale wiemy, że skądś tam na nas patrzy i chce żebyśmy kontynuowali jej chęć niesienia pomocy młodym ludziom w ich problemach. Zosia została w pamięci rodziny i przyjaciół jako charyzmatyczny i radosna dziewczyna, na którą można było liczyć o każdej porze dnia i nocy, wysłuchała, pomogła, wsparła rozmową, uśmiechem. Miała dar łączenia i godzenia ludzi, kochała zwierzęta, zwłaszcza konie. Kochała świat. Postanowiliśmy wraz z mężem i synem założyć fundację „Zosia”, ta fundacja będzie niosła to dobro, którego dla świata chciała Zosia, pamiętam jak mówiła:”Mamuś, świat może być dobry!” . Fundacja przede wszystkim zwrócona będzie do młodych ludzi, będą mogli brać udział w warsztatach rzeźbiarskich, malarskich, muzycznych, edukacyjnych (bezpieczeństwo podczas czasu wolnego) będą mogli porozmawiać o swoich problemach z psychoterapeutami, spędzić czas wśród ludzi, którzy ich rozumieją, będą brać udział w międzynarodowych wymianach młodzieżowych. Młodzi ludzie, którzy wejdą na złą drogę będą mogli z niej zejść, damy im szansę na rozwijanie pasji, szansę na bycie dobrym, mądrym i pewnym siebie człowiekiem. Tak jak nasza Zosia dawała szansę każdemu kto się do niej zwrócił, tak jak Ona wyciągała pomocną dłoń do przyjaciół, tak my chcemy to kontynuować. Młodość często nie jest łatwa… Chcemy przyciągnąć też starsze grupy wiekowe, tak aby połączyć pokolenia. Oczywiście z założeniem fundacji wiążą się koszty, akt notarialny, inne opłaty typu: wynajęcie pomieszczenia na warsztaty, zakup samochodu żeby dojeżdżać do tych, którzy nie będą mieli możliwości przyjechać do nas np. osoby chore. Koszty będą zapewne większe niż 10 000, takie są fakty, ale to co chcemy zrobić jest tego warte, mamy nadzieję, że resztę uda nam się zdobyć podczas działania. Młodzież, dzieci to nasza przyszłość, dużo ludzi ich krytykuje, my chcemy im pomóc w imieniu naszej córki Zosi, która z pewnością nam będzie pomagać całą swoją dobrą energią. Zosiu – kochamy Cię, my i Twoi przyjaciele, którzy wspierają naszą ideę – Świat może być dobry… Dla wszystkich. Wszyscy darczyńcy, (którzy się na to zgodzą) zostaną wpisani na tablicę fundacyjną, dzięki Wam powstanie coś pięknego i dobrego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *