Poszukiwany listem gończym, zatrzymany przez adeptów Policji

Od 25 marca b.r. trwa kolejna policyjna adaptacja zawodowa. Nowi funkcjonariusze wspierają załogę międzyzdrojskiego Komisariatu Policji. Już teraz wykazują się czujnością i profesjonalizmem w działaniu. Podczas rutynowej kontroli ujawnili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się, aby uniknąć wykonania zasądzonej mu kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy w skomplikowanych sytuacjach służą młodym kolegom fachową wiedzą i niezbędną pomocą.

Okres adaptacji zawodowej, to doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta prewencji.

Do podstawowych zadań adeptów należy dbanie o porządek i spokój w wyznaczonym rejonie, a także ujawnianie sprawców wykroczeń i przestępstw. Choć pełnią oni służby od niedawna, także ich działania przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na terenie miasta.

Jako przykład warto podać ujawnienie i zatrzymanie w dniu 10.04.2019 r. (środa), 42–letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, poszukiwanego listem gończym. Przebywał on na terenie Międzyzdrojów, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dzięki adeptom nie uniknie on odpowiedzialności za swoje postępowanie.

sierż. Aleksandra Berenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *