Poświęcenie dzwonu fatimskiego „Maria” nastąpi już w niedzielę w kamieńskiej Katedrze

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę objawień w portugalskiej Fatimie. Media szeroko opisywały te cudowne odległe dziś w czasie zdarzenia. Jak swego czasu pisaliśmy, kamieńska Parafia p.w. św. Ottona, chcąc podkreślić tę doniosłą i wyjątkową rocznicę, skutecznie rozpropagowała apel, by ufundować na tę okoliczność okazały dzwon, który nazwano potem, „Maria”.

260 – kilogramowy dzwon, który wykonali ludwisarze w dalekim Przemyślu,  monumentalnie  stoi od kilkunastu dni tuż przy ołtarzu w kamieńskiej Katedrze, którego bardzo uroczyste poświęcenie zbliża się wielkimi krokami. Zaplanowano je w obecności abp Andrzeja Dzięgi, Metropolity Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, które odbędzie się podczas południowej mszy św. już w najbliższą niedzielę.

Dzwon, kosztujący nie małe pieniądze, jest – co warto w tym miejscu nadmienić, darem licznych parafian i kamieńskiej parafii.

Po poświęceniu przyjdzie czas na mozolne i nie łatwe przetransportowanie dzwonu na wysoką katedralną wieżę, gdzie obecnie zainstalowane są jeszcze dwa wiekowe dzwony.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *