11-06-2019 » Kamień Pomorski

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim z kolejną umową na dofinansowanie

W dniu 24 maja 2019 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim podpisało umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach której Stowarzyszenie aktualnie realizuje projekt od 01 styczna 2019 roku dotyczący zadania pn. Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek”.

Projekt ,,Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach

placówek” otrzymał dofinansowanie na realizację projektu w terminie od 01 stycznia 2019 do 31 marca 2020 roku w wysokości 798 207,00 tysięcy złotych. Wsparciem objętych zostało 45 beneficjentów.

Celem ogólnym zadania jest przygotowanie osób niepełnosprawnych do życia w taki sposób by były maksymalnie samodzielne i mogły uczestniczyć w życiu społecznym.

Działania w projekcie są ukierunkowane na rozwijanie u beneficjentów umiejętności, dzięki którym będą oni mogli być jak najbardziej samodzielni. W niektórych przypadkach celem projektu jest utrzymanie stanu początkowego lub zatrzymanie postępującego regresu u osób najbardziej niepełnosprawnych.

Beneficjentami projektu są dzieci i młodzież niepełnosprawna dodatkowo z wieloraką

niepełnosprawnością w wieku od 0 do 25 roku życia z terenu powiatu kamieńskiego, gryfickiego oraz goleniowskiego.

Cały projekt obejmuje zadnia, w ramach których prowadzona jest rehabilitacja ruchowa, w tym wspomaganie wg terapii NDT Bobath, masaże, treningi wydolnościowo – krążeniowe, integracja sensoryczna. Prowadzona jest: terapia psychologiczna, logopedyczna, behawioralna, zajęcia EEG Biofeedback.

Beneficjenci korzystają z zajęć grupowych z muzykoterapii, kynoterapii, hipoterapii oraz zajęć na basenie.

Poszczególne zajęcia (z wyjątkiem zajęć z hipoterapii i zajęć na basenie) odbywają się w budynku Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim.

Zajęcia z hipoterapii odbywają się w krytej ujeżdżalni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

w Benicach. Natomiast zajęcia na basenie odbywają się w Ośrodku Jantar w Dziwnówku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *