Pokonali wielką gołoledź, by zagrać w dorocznym Turnieju Barbórkowym na polu golfowym Kamień Country Club w Grębowie

Doroczny golfowy Turniej Barbórkowy, który zorganizował w minioną sobotę (1.12.2018) Kamień Country Club w Grębowie, zgromadził blisko 35 golfistów, w tym kilka pań. Mimo, że od rana w naszym regionie na drogach panowała wielka gołoledź, to mimo takich nieprzewidzianych trudności anonsowani zawodnicy pojawili się w komplecie na grębowskim polu golfowym, by zagrać w tej ciekawej imprezie rozgrywanej w scenerii iście jesienno – zimowej.

Większość z uczestników zawodów podchodziła do owej imprezy czysto zabawowo, by nie powiedzieć, rekreacyjnie i integracyjnie, bowiem była to świetna okazja do spotkania z przyjaciółmi czy znajomymi. A przy okazji była możność zagrania w turnieju już w nie letnich warunkach i zmierzyć się nie tylko ze samym sobą.

Jak zwykle, podobnie jak w minionych turniejach nie tylko tego roku, poziom zawodów był dobry i dość wyrównany. Rozegrano te golfowe zawody w czterech kategoriach.

I tak, w kategorii Stableford Brutto – Brutto w której wystartowało aż 30 zawodników i zawodniczek, najlepiej spisał się Robert Kamiński, reprezentujący Amber Baltic Golf Club z Kołczewa, który wyprzedził Jarosława Wojtowicza ze Szwecji oraz Pawła Grzelaka, kolegę klubowego zwycięzcy.

W kategorii Stableford Netto – 18,1-36 zwyciężył Marek Rojek, przed Sylwestrem Gromkiem oraz Filipem Koprykiem. Wszyscy są golfistami Kamień Country Clubu z Grębowa.

Dodajmy, że na miejscu szóstym uplasowała się reprezentująca ten sam klub, Anna Britzen.

Z kolei w kategorii Stableford Netto – 0-18 w której udział wzięło 17 zawodników, wygrał Piotr Wesołek z Bydgoskiego Klubu Golfowego. Tuż za nim uplasowali się: Bogdan Sadka i Paweł Grzelak z kołczewskiego Amber Baltic Golf Club.

Jedyna golfistka w tym gronie, Erwina Kolasińska z Binowo Park Golf Club, zajęła szesnastą lokatę.

Rozegrano również konkurencję młodzieżową czyli Stableford Netto – Junior. Tu najlepszym okazał się Filip Kopryk z Kamień Country Clubu, który pokonał reprezentujących Binowo Park Golf Club braci, Dawida Kolasińskiego oraz Tristana Kolasińskiego.

Fajna zabawa i co istotne, dobry poziom tych zawodów. I jak mawiają golfiści, im pogoda w zasadzie w żaden sposób nie doskwiera i zarazem nie przeszkadza. No, chyba że śnieg jest na metr! Oni grywają w dosłownie przeróżnych warunkach. Tylko tak jak było to w sobotnim wydaniu, gołoledź sprawiła, że do Grębowa trudno było dojechać na czas startu do zawodów. Ale golfiści to twardzi ludzie i ludzie żyjący, a zarazem tryskający niesamowitym optymizmem, dodając częstokroć, iż gra w golfa to gra wyjątkowa i jest czymś naprawdę niezwykłym.

Już w sobotę 15 grudnia 2018 r. na polu golfowym w Grębowie odbędzie się kolejny, a zarazem ostatni tegoroczny zimowy turniej. Będzie to turniej mikołajkowy, na który już dziś w imieniu organizatorów z Kamień Country Club serdecznie zapraszamy.