Piony i figury wróciły już na szachownicę kamieńskiej mariny!

Kilkanaście dni temu pisaliśmy ni mniej, ni więcej – Szachy i warcaby na szachownicy kamieńskiej mariny wrócą do łask!? – dając na końcu zdania świadomie znak zapytania. I pojawiły się. A jakże! Właśnie dzisiejszego czwartkowego popołudnia.

Przypomnijmy, jeszcze dwa czy nawet trzy lata temu, na szachownicy nieopodal kawiarni na marinie można było sobie relaksacyjnie pograć i porywalizować w szachy czy warcaby. Potem, i owszem, szachownica została, tyle tylko, że po pionach i figurach słuch jakoś dziwnie zaginął.

Poprzedni prezes mariny, niby zwodniczo twierdził, że gdzieś są, że się (kiedyś może?) znajdą, nie przywiązując do tego „drobiazgu” jakiejś szczególnej wagi czy też uwagi. A przecież to fajna rozrywka była dla gości mariny i samej kawiarni, której właściciel przed trzema laty zasponsorował owo szachowisko, niezła laba. Po prostu, strzał w przysłowiową dziesiątkę.

I teraz okazuje się, że figury wraz z pionami odnalazły się, a obecny prezes mariny, tak jak wcześniej obiecał, stosownie poszperał w zakamarkach marinowych i odszukał je, po czym je na tyle ile było można, odświeżył. Więc danego słowa dotrzymał.

I od dziś, ot tak na początek, to dzieciarnia ma niezłą radochę z przede wszystkim bawieniem się na szachownicy, wcale nie za lekkimi pionami i figurami.

Uzupełnienie mariny na schwał, bo niby fakt mało dla kogoś znaczący, ale jednak jakże miły i pozytywny przy tym dla wszystkich. I tych dużych i tych małych, którzy kierują swoje kroki na pięknie położoną marinę, która bez mała jest chlubą miasta Kamienia Pomorskiego.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *