Pewnie warto wydłużyć ścieżkę

Tak na dobrą sprawę sezon letni tuż tuż. Co niektórzy już go rozpoczęli. W samym Kamieniu Pomorskim coraz więcej turystów, coraz więcej wycieczek, w tym zagranicznych. Szczególnie zza zachodniej granicy. Goście miasta mają co oglądać, co zwiedzać w tym wiekowym grodzie. Mają też do podziwiania wspaniałą niedawno wybudowaną Marinę.

Mieszkańcy Starego Miasta zasugerowali nam, by ścieżkę asfaltową prowadzącą od strony Zalewu Kamieńskiego (od zaplecza Hotelu Staromiejskiego i od Amfiteatru) kierującą się w stronę Kościoła Mariackiego, wydłużyć, bowiem tędy właśnie przemieszcza się sporo wycieczek.

Owszem są tu ławeczki, ale brakuje jej zakończenia i do tego przydałoby się kilka schodków na skarpie przed samym kościołem. Teraz ci którzy tędy wędrują muszą się wdrapywać po skarpie, by dojść do XVIII – wiecznego Kościoła Mariackiego.

Co do ławeczek przy tej ścieżce. Jakiś durak wymyślił, by na nie siadać i oglądać przed sobą… budynek, a nie jakże piękne wody Zalewu Kamieńskiego. Warto by je po prostu obrócić i będzie po sprawie. A i przyjemniej dla wszystkich. A jakże.

Dobrze zatem byłoby tę część ścieżki odpowiednio uzupełnić, na tyle, by wszystkim mogłoby się przemieszczać wygodniej i bezpieczniej.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *