Pakiet wyników sobotniego kamieńskiego III Biegu Szlakiem Zabytków

Przypomnijmy, iż na dystansie 10 km zwyciężył Zenon Szcześniak z SKB Dzik Police, który uzyskał w tych trudnych i upalnych warunkach bardzo dobry rezultat, 36 minut 57 sekund. Drugi był Przemysław Piątkowski – Team Kopeć z Gorzowa Wlkp. – 37,14, zaś trzeci, Fabian Stanek ze Szczecina, który uzyskał czas 37,24.

Z naszego powiatu najlepszym okazał się piąty na mecie Arkadiusz Borysiuk z kamieńskiego Klubu Biegacza, który uzyskał czas 38,37, a tuż za nim przybiegł z czasem 39,01, Tomasz Magalski, reprezentujący ten sam klub.

Na 16 miejscu uplasowała się najlepsza z kobiet, a jest nią Beata Białek z klubu „Biegam bo Lubię” z Żarczyna w gminie Widuchowa. Pani Beata uzyskała czas 41,09. Wyprzedziła Natalię Krukowską z Łęknicy, która uzyskała czas 42:59 oraz Magdę Winiarską z Someren (Holandia) z czasem 43:34.

Z kolei na dystansie 5 km zwyciężył Przemysław Ratajczyk z Zakrzewa, który reprezentował TKKF Radziejowianka. 25 – letni triumfator uzyskał czas 17:05. Tuż za nim z wynikiem 17:21 na metę przybiegł Aleksander Kazimierow z Kalisza, a na trzeciej pozycji uplasował się Przemysław Barański z KM PSP Szczecin/LUKS Trzebiatów.

Z pań najlepszą okazała się (kategoria OPEN) Olga Kazimierowa z Kalisza, która zajmując 19. lokatę uzyskała czas 20:23. Za nią z wynikiem 23:27 na metę przybiegła Anna Guster ze Świerzna. Trzecia była Magdalena Zelek – Pałosz z Wolina (WEGAS), która uzyskała czas 24,22).

Na 24 pozycji uplasował się najlepszy biegacz z naszego powiatu, a jest nim Jarosław Kosoń z Kołczewa (Maraton po Plaży), który uzyskał czas 20:43.

 

A oto wyniki poszczególnych kategorii biegu na 5 km:

K 18 kobiety: 1. Adrianna Pytel – Ciechanów – 35:52, 2. Wiktoria Lis – Kamień Pomorski – 36:41.

K 20 kobiety: 1. Jagoda Grela – Dziwnówek – 27:07, 2. Magda Rudowicz – Sulechów – 29:07, 3. Natalia Ławkiel – Szczecin – 34:15.

K 30 kobiety: 1. Anna Madej – Szczecin – 25:02, 2. Emilia Raubo – Zgorzelec – 25:40, 3. Joanna Patyk – Szczecin – 26:21.

K 40 kobiety – 1. Magdalena Dul – Nowe Czarnowo – 26:00, 2. Anna Szkwarek – Gorzów Wlkp. – 26:44, 3. Edyta Franczak – Księginice – 26:56.

K 50 kobiety – 1. Joanna Janowicz – Kamień Pomorski – 29:36, 2. Renata Zielińska – Wrzosowo – 29:56, 3. Joanna Szafrańska – Świnoujście – 30:49.

K 60 kobiety: 1. Ingrid Koal – Cottbus (Niemcy) – 26:43, 2. Iwona Matysiak – Tarnowo Podgórne – 38:24.

Najlepsze panie z powiatu kamieńskiego: 1. Anna Guster – Świerzno, 2. Magdalena Zelek – Pałosz – Wolin, 3. Justyna Kulińska – Kamień Pomorski.

Najlepsze panie z Gminy Kamień Pomorski: 1. Joanna Janowicz, 2. Wiktoria Lis. Obie z Kamienia Pomorskiego.

 

M 18 mężczyzn: 1. Adrian Andruszkiewicz – Stargard – 20,37, 2. Damian Andruszkiewicz – Stargard – 21:42, 3. Adrian Gibowski – Wilich – 25,34.

M 20 mężczyzn:1. Andrzej Pańko – Żarczyn – 17:46, 2. Bartosz Jarocki – Szczecin  – 17:48, 3. Damian Gorszka – Szczecin – 20:18.

M 30 mężczyzn:1. Wojciech Brzozowski – Szczecin – 17:49, 2. Piotr Kuchta – Szczecin – 18:10, 3. Artur Karcz – Mrzeżyno – 18:25.

M 40 mężczyzn: 1. Dariusz Filipowski – Szczecin – 17:53, 2. Paweł Kuczyński – Police – 18:34, 3. Krzysztof Garbacz – Goleniów – 19:34.

M 50 mężczyzn: 1. Dariusz Polański – Mrzeżyno – 20:12, 2. Jarosław Kosoń – Kołczewo – 20:43, 3. Jarosław Zerzut – Szczecin – 22:51.

M 60 mężczyzn: 1. Janusz Rybicki – Police – 22:58, 2. Gerd Koal – Cottbus (Niemcy) – 26:37, 3. Wacław Grużewski – 30:26.

M 70 + mężczyzn: 1. Ryszard Skąpski – Stargard – 26:27, 2. Ryszard Wieczorkiewicz – Stargard – 32:17, 3. Zbigniew Bodnar – Szczecin – 35:55.

Najlepsi wśród mężczyzn z powiatu kamieńskiego: 1. Jarosław Kosoń – Kołczewo, 2. Daniel Pałosz – Wolin, 3. Mariusz Bzdak – Laska.

Najlepsi z Gminy Kamień Pomorski: 1. Łukasz Lis, 2. Artur Przybylski, 3. Marek Szymański. Wszyscy Kamień Pomorski.

 

Wyniki poszczególnych kategorii biegu na 10 km:

K 20 kobiety: 1. Natalia Krukowska – Łęknica – 42:59, 2. Irina Shevchenko – Ukraina – 49:48, 3. Aleksandra Kwiatkowska – Kamień Pomorski – 50:15.

K 30 kobiety: 1. Agata Kosztowny – Szczecin – 46:19, 2. Joanna Paczyńska – Goleniów – 48:00, 3. Karolina Romańska – Świnoujście – 50:07.

K 40 kobiety: 1. Elżbieta Ferenc – Kamień Pomorski – 47:40, 2. Kasia Otoka – Szczecin – 52:15, 3. Magdalena Baczulis – Szczecin – 52:41.

K 50 kobiety: 1. Dorota Kowalska – Kamień Pomorski – 50:53, 2. Jolanta Materka – Jarszewo – 55:40, 3. Marzena Olejnik – Szczecin – 1:00:11.

W klasyfikacji K 60 kobiet zwyciężyła Regina Ciemna ze Świnoujścia z czasem 1:04:19.

 

W klasyfikacji M 18 mężczyźni zwyciężył z czasem 00:58:30 Kajetan Granops z Piły.

M 20 mężczyzn: 1. Kamil Twarogal – 43:29, 2. Damian Kraszewski – 45:02, 3. Mateusz Kosiński – 45:22. Wszyscy ze Szczecina.

M 30 mężczyźni: 1. Arkadiusz Borysiuk – 38:37, 2. Tomasz Migalski – 39:01. Obaj Klub Biegacza Kamień Pomorski. Trzeci był Krzysztof Panasiuk z czasem 39:09.

M 40 mężczyźni: 1. Przemysław Kisz – Szczecin – 39:15, 2. Robert Duchowski – Gryfino – 39:23, 3. Mariusz Franczak – Księginice – 39:27.

M 50 mężczyźni: 1. Robert Kuriata – Złotoryja – 37:57, 2. Robert Kopcewicz – Goleniów – 43:22, 3. Piotr Nawrocki – Szczecin – 46:37.

M 60 mężczyźni: 1. Jan Uruski – Nowa Sól – 45:31, 2. Tomasz Zimny – Szczecin – 45:40, 3. Leszek Kozłowski – Świnoujście – 48:37.

M 70 + mężczyźni: 1. Stefan Dobak – Szamotuły – 46:48, 2. Wiesław Ostrowski – Szczecin – 59:29, 3. Jerzy Loba – Dziwnów – 59:47.

Najlepsi biegacze z powiatu kamieńskiego na dystansie 10 km: 1.  Arkadiusz Borysiuk – 38:37, 2. Tomasz Magalski – 39:01, 3. Grzegorz Jamroziak – 42:54. Wszyscy reprezentowali miejscowy Klub Biegacza.

Najlepsze biegaczki z powiatu kamieńskiego na 10 km: 1. Elżbieta Ferenc – 47:40, 2. Aleksandra Kwiatkowska – 50:15, 3. Dorota Kwiatkowska – 50:53. Wszystkie panie pochodzą z Kamienia Pomorskiego.

Najlepsi z Gminy Kamień Pomorski: Pierwszy pochodzący z Kamienia Pomorskiego, a reprezentujący Szczecin,  Damian Kraszewski – 45:02, 2. Łukasz Jakubowski – 46:21, 3. Hubert Kołomański – 46:29. Obaj z miejsca imprezy.

Najlepsze biegaczki z Gminy Kamień Pomorski: 1. Marta Celoch – Kamień Pomorski – 52:47, 2. Jolanta Materka – Jarszewo – 55:40, 3. Monika Wiśniewska – Kamień Pomorski -59:58.

 

Najmłodszymi zawodnikami biegu byli: 11 – letni Igor Gawera z Pyrzyc, który zajął wśród panów 69 miejsce na 5 km oraz 11 – letnia Wiktoria Lis z Kamienia Pomorskiego, która zajęła w biegu na 5 km miejsce 45 wśród pań.

Najstarszym zawodnikiem był niemiecki biegacz pochodzący z Cottbus, 85 – letni Horst Linke z klubu NLLB COTTBUS z 33 – tysięcznego Hoyerswerda (Saksonia).

Również nagrodzono najdłużej będącą na trasie Annę Pawlaczyk, która powoli przemierzała trasę przyglądając się kolejnym kamieńskim zabytkom. Jej czas na 10 km to 1:14:15, który oczywiście nie powala.

Dodajmy, iż bardzo sprawnym i dokładnym odmierzaniem czasu oraz sklasyfikowaniem kilkuset zawodniczek i zawodników kamieńskiego biegu zajęła się powstała pięć lat temu firma Sport – Time z Gryfic, której organizatorzy serdecznie dziękują za ich fachowość i profesjonalizm.

Miwa

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *