Ostatnie w tym sezonie soczyste i smaczne jabłka…

Ostatnie w tym sezonie soczyste i smaczne jabłka ze zbiorów zeszłorocznych dotarły dziś w środę (20.06.2018 r.) do magazynu kamieńskiego Koła PZERiI. Łącznie z okolic Grójca, mekki polskiego ogrodnictwa (jabłek), przyjechało dokładnie 24.350 kg w skrzyniach, które zostaną wydane w najbliższych dniach.

Dwa dobrej jakości gatunki kuszą swoim wyglądem i smakiem. Warto się zatem śpieszyć, gdyż już dziś pierwsze partie trafiły do miejscowych odbiorców m.in. z Kół Terenowych.

Po owoce można się zgłosić do wspomnianego magazynu, który mieści się na terenie kamieńskiego szpitala, w dni robocze w godzinach 10:00 – 14:00.

Jak dodaje koordynator jabłkowych transportów, Stanisław Salanek, który na co dzień jest też przewodniczącym kamieńskiego Koła PZERiI, a które trwały z przerwami od jesieni ubiegłego roku; do m.in. Kamienia Pomorskiego, Świerzna czy Wolina, dotarło w tym czasie kilkanaście tirów z kilkuset tonami owoców, a popyt na nie był wcale niemały.

W planach na okres jesienno – zimowy już obecnie trwają rozmowy w temacie pozyskania jabłek z tegorocznych zbiorów z właśnie licznych obficie owocujących sadów z okolic Grójca, a realizacja programu rozpocznie się prawdopodobnie w okolicach października br.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *