Oldboje kamieńskiego „Gryfa” z pewnym awansem do I ligi PLO!

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu piłkarskiego Pomorskiej Ligi Oldbojów (PLO), przekonywującym zwycięstwem u siebie, i to aż 7:1, z „Bizonem” Cerkwica, awans do pierwszej ligi zapewnili sobie oldboje „Gryfa” Kamień Pomorski.

Po ich średnich lotów występach na jesieni, nasi piłkarze pokazali się tej wiosny z jak najlepszej strony, wygrywając dosłownie wszystko, co było dotąd możliwe z możliwych.

Ostatnia wygrana w minioną sobotę, sprawiła, że nasz zespół na dwie kolejki przed końcem sezonu wywalczył już 44 punkty w dwudziestu spotkaniach!, zapewniając sobie tym samym oczekiwany przez ich kibiców i nich samych awans.

Trzeci zespół w tabeli, „Sokół” Stara Dąbrowa, traci do naszych już osiem punktów. Lider, „Victoria”  Sianów, zgromadził 53 punkty.

Awans naszych jak najbardziej zasłużony i z tej okazji serdecznie naszym wojowniczym oldbojom gratulujemy wywalczonego awansu, którzy jak widać, mimo wieku mają jeszcze niezłą krzepę i przy tym, nie zatracili swoich walorów technicznych.

Wielu z nich zetknęło się z piłkarstwem w „Gryfie”. Wielu świętowało tu sporo sukcesów. Zwykle po meczach czy na treningach, nie ma końca ich licznym miłym, ale nie tylko, wspomnieniom z boiska.

Już w ten piątek (10.06.) o godzinie 19:00, na sztucznej murawie kamieńskiego boiska, nasz zespół podejmie zespół „Lotnika” Mirosławiec, ligowego średniaka, który plasuje się obecnie na miejscu siódmym.

Na jesieni Gryfici w wyjazdowym spotkaniu w Mirosławcu zremisowali w dramatycznych okolicznościach 4:4, po dwóch golach Dziągwy oraz po jednym trafieniu Kuryłły i Lalaka.

Warto zatem się wybrać jutrzejszym późnym popołudniem na mecz, by oglądnąć to zapewne interesujące spotkanie i zafetować przy tym razem z piłkarzami sukces w postaci wspomnianego awansu.

Z kolei w ostatniej, XXII kolejce nasi oldboje jadą do samego lidera, „Victorii” Sianów. Ten mecz to gra przede wszystkim o prestiż, i będzie to zarazem rewanż za naszą jesienną przegraną u siebie, 3:5.

Co ciekawe, nasi piłkarze rozpoczynali rozgrywki ze słabego pułapu, lecz powoli, ale sukcesywnie i przy tym, systematycznie,  z meczu na mecz rozkręcali się, osiągając przy tym coraz lepsze i wartościowe wyniki. Ostatecznie po jesieni zajmowali jedno z czołowych miejsce w lidze.

Jednak wiosna należy bezsprzecznie do rycerskich Gryfitów (śmiemy nawet stwierdzić, że to Rycerze Wiosny!), którzy w tym roku są niepokonani. Ten nie mały przecież wyczyn, sprawił, że obecne drugie miejsce jest dla nich stosowną nagrodą i zarazem radością dla ich kibiców. Właśnie to drugie miejsce, premiowane jest awansem do wyższej ligi.

W rozgrywkach seniorskich mamy utrzymaną IV ligę za sprawą kamieńskiego „Gryfa”, a dzięki oldbojom, do Kamienia w następnym sezonie przyjeżdżać już będą zespoły z samej I ligi PLO!

Warto też wspomnieć, że w niedalekim od Kamienia, Wolinie, miejscowa „Vineta”, dokonała wręcz niemożliwego (!), gdyż okazała się najlepsza – jako beniaminek przy tym, w rozgrywkach III ligi. Wolinianie zagrają teraz dwa mecze barażowe już o… II ligę. Jak to pięknie brzmi. Ich przeciwnikiem jest opolska „Odra”. Niesamowite!

Pierwszy mecz, który odbędzie się w Wolinie, już w tę sobotę (godzina 16:00), a 15 czerwca czeka ich rewanż w dalekim Opolu.

Z niepotwierdzonych źródeł wiadomo nam, że najprawdopodobniej, TVP 3 Szczecin (regionalna), przeprowadzi z tego spotkania bezpośrednią transmisję. Byłby to na pewno świetny prezent TV dla licznych kibiców „Vinety”, nie tylko wywodzących się z samego Wolina i jego okolic. Jak to brzmi: zespół z naszego powiatu na żywo w TV?

Jak widać, całkiem dobry zatem to był sezon w wykonaniu najwyżej stojących zespołów futbolowych, wywodzących się z powiatu kamieńskiego. Nie prawdaż, że jest to sympatyczne i miłe przy tym przeżycie, nie tylko dla samych piłkarzy i kibiców.

Oj długo, bardzo długo na taki właśnie moment czekaliśmy. No i się jakoś doczekaliśmy.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *