Od soboty rekord Polski w jedzeniu arbuza na czas należy do Kamienia Pomorskiego!

Kilka ostatnich rekordów w jedzeniu arbuza na czas należały do niewielkich Widmin położonych w województwie warmińsko – mazurskim, które leżą w powiecie giżyckim. W ostatnich dwóch latach, bito kolejne rekordy. Najpierw było 600 kg, rok temu już 700 kg tego soczystego południowego owocu.

W tym roku podczas wczorajszego (4.08.2018 r.) III Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego, organizatorzy tej imprezy postanowili, że wspólnie z mieszkańcami miasta, zawodnikami biegu i wieloma gośćmi grodu, pobiją ten już mocno wygórowany rekord. Do konsumpcji przygotowano aż 800 kg arbuza włoskiego. I wystarczyło niespełna pół godziny, by arbuz został zjedzony. Tym samym nowy rekord Polski w jedzeniu arbuza na czas należy od teraz do Kamienia Pomorskiego!

Tym soczystym owocem zajadało się dosłownie wszyscy, dzieci, dorośli i zawodnicy, a jego przygotowywaniem i krojeniem zajęli się gospodarze tej wyjątkowej imprezy, czyli:  wicemarszałek naszego województwa – Jarosław Rzepa oraz burmistrz Kamienia Pomorskiego – Stanisław Kuryłło.

Zabawa była przednia, a w okolicach miejscowego Ratusza przez krótką sobotnią chwilkę królował niepodzielnie majestatyczny arbuz. I tylko ten wielki, soczysty z czerwonym smakowitym miąższem arbuz.

Już po pobiciu rekordu zapowiedziano, że w przyszłym roku, podczas kolejnej edycji Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego, odbędzie się kolejne jego bicie. Tym razem ma być to aż tona arbuza! Wczorajsi uczestnicy gremialnie zapowiedzieli, że na pewno ponownie pojawią się w Kamieniu Pomorskim, by ten swoisty rekord pobić, i po to też, by Kamień Pomorski arbuzem stał niepodzielnie na kolejny rok.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *