Obiecanki Kuryłły – gdzie remonty świetlic w Buniewicach i Kukułowie?

Demaskujemy kolejne już kłamstwa Burmistrza Stanisława Kuryłło. Tym razem na przysłowiową tapetę wzięliśmy obiecane remonty świetlic w Buniewicach i Kukułowie.

W materiale prasowym na jednym z lokalnych portali informacyjnych, 20 lutego 2018r, Burmistrz Stanisław Kuryłło udzielił wywiadu, informując mieszkańców o zamiarze kandydowania w wyborach na stanowisko Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Odniósł się również do planowanych wówczas remontów świetlic w Buniewicach i Kukułowie:

„W tym roku rozbudujemy świetlicę w Miłachowie. Do końca tego miesiąca (lutego 2018r) zostanie też złożony wniosek o budowę świetlicy w Rekowie oraz przebudowę świetlic w Buniewicach i Kukułowie”

Fragment artykułu: „Burmistrz Kuryłło powalczy o reelekcję”, kamienskie.info, 20.02.2018r. -Patrz załączone zdjęcie

Niestety były to kolejne kłamliwe stwierdzenia Burmistrza Stanisława Kuryłło. Jak poinformowała naszą redakcję sekretarz gminy Anna Stanaszek-Kaczor: „W 2018 roku został złożony wniosek na budowę świetlicy w m. Rekowo. Na dzień 30.07.2019 r. nie został złożony wniosek dotyczący świetlicy (przyp. red. w Buniewicach i Kukułowie).

Do remontu świetlicy w Kukułowie odniósł się również jeden z radnych koalicyjnych (w poprzedniej kadencji opozycyjny) Michał Moskiewicz, który 29 marca 2019 r. pytał na jakim etapie jest remont. W odpowiedzi uzyskał informacje, że „Na obecnym etapie opracowano dokumentację techniczną i uzyskano pozwolenie na wykonanie robót remontowych ze zmianą sposobu użytkowania budynku. Pracę będą mogły być przeprowadzone po zabezpieczeniu środków w budżecie. W pierwszej kolejności konieczny jest remont fundamentów i ścian budynku”– odpowiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło. Skierujemy zapytanie do radnego Michała Moskiewicza czy złożył takowy wniosek do budżetu.

Jak wniosek o przebudowę świetlicy wiejskiej w Kukułowie chciał złożyć Burmistrz Stanisław Kuryłło w lutym 2018 roku nie posiadających wtedy żadnych dokumentów i pozwoleń na jej wykonanie? Były to kolejne, nie poparte dokumentami, obiecanki Burmistrza by wygrać wybory samorządowe!

Świetlica wiejska w Kukułowie.Świetlica wiejska w Buniewicach, przerobiona z byłej kotłowni.

A.J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *