Nowy pomysł na przebudowę ulicy Dworcowej i Jedności Narodowej

Do naszej redakcji wpłynął list od mieszkańca Kamienia Pomorskiego w sprawie przebudowy wymienionych w tytule ulic. W swoim liście do naszej redakcji mieszkaniec Kamienia Pomorskiego pisze:

Piszę do państwa tego e-maila w sprawie przebudowy ulic Dworcowej i Jedności Narodowej. Na początku chciałbym powiedzieć, że bardzo cieszę się z przebudowy tych ulic – ale mam do tej przebudowy kilka zastrzeżeń. Nurtuje mnie jedno proste pytanie, czy nie można byłoby tego zrobić lepiej? Moim zdaniem tak.

Po pierwsze uważam, że ten rejon Kamienia potrzebuje większej zmiany, większej przebudowy przy współpracy miasta oraz spółek PKS i PKP. Moim zdaniem burmistrz jest od tego, żeby mediować/rozmawiać z wyżej wymienionymi spółkami w sprawie budowy jednego porządnego dworca w miejscu, gdzie przed wojną znajdował się dworzec PKP ( obecnie rośnie tam kilka drzew). Uważam, że w Kamieniu nie są potrzebne dwa przestarzałe dworce. Myślę że zaoszczędzony teren (miejsce, gdzie stoją obecnie czasami autobusy) można byłoby wykorzystać na miejsca parkingowe, których brakuje w tamtym rejonie miasta – oczywiście byłaby konieczność wyburzenia dworca PKS i przebudowy tej ulicy. Dworzec PKP można byłoby zachować, wyremontować i wykorzystać na cele komercyjne np. przeniesienie targowiska z okolic Domu Rzemiosła – umiejscowienie tego targowiska jest kompletną porażka. Myślę, że wszystko jest kwestią wizji i logicznego myślenia – której rządzącym w naszym mieście czasami brakuje. Może podjęcie rozmów z wyżej wymienionymi spółkami i rozpisanie konkursu na zagospodarowanie tego terenu były najlepszym pomysłem? Moim zdaniem przebudowa jest zrobiona pochopnie i po najmniejszej linii oporu. Myślę, że przy tak dużych inwestycjach powinny zostać podjęte konsultacje społeczne i przedstawienie kilku pomysłów architektonicznych”.

Poruszony przez naszego czytelnika pomysł jest wart przemyślenia. Realizacja inwestycji polegająca na załataniu dziur w jezdni i naprawa chodników to zdecydowanie za mało, by ten rejon miasta zmienił swoje oblicze. Nasza redakcja od wielu lat wspomina o konieczności remontu dworca kolejowego. Nasz czytelnik idzie dalej i nasza redakcja pomysł ten w pełni popiera. Niewiele potrzeba, by wspólnie z Władzami PKP i PKS rozważyć przebudowę tego fragmentu miasta. Opracowanie kilku koncepcji na zagospodarowanie tego terenu to znakomity pomysł. Władze miasta stać na ogłoszenie takiego konkursu. Kiedyś konkurs na budowę mariny ogłosił burmistrz Karpiński. Na podobny konkurs w sprawie zabudowy fragmentu miasta stać też Burmistrza Kuryłłę.

Jak widać mieszkańcom miasta zależy na Kamieniu i chętnie włączą się w realizację tak wybranego pomysłu.

W.T.

3 komentarzy na temat: Nowy pomysł na przebudowę ulicy Dworcowej i Jedności Narodowej

  1. Avatar sts pisze:

    w kwestii targowiska!!!- był Pan tam ? widział Pan co tam się sprzedaje na codzień?

  2. Avatar Adam pisze:

    A coś tam się sprzedaje? Bo jakoś tego nie zauważyłem.

  3. Avatar Mirka pisze:

    Dworzec autobusowy jest brzydki, przydałaby się modernizacja albo zupełnie nowy. A dworzec PKP mógłby byc odnowiony. Byłaby ładna wizytówka Kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *