Nowe inwestycje w kamieńskim „Uzdrowisku”

W czwartek, 17 marca, na terenie „Uzdrowiska Kamień Pomorski” znowu pojawiły się maszyny budowlane. Tego dnia rozpoczęto budowę pawilonów mających stanowić zaplecze funkcjonalne nowego obiektu hotelowo – szpitalnego „Mieszko II”.
Jeden z nich, o powierzchni 250 m², będzie mieścił jadalnię, a drugi, o powierzchni 750 m², będzie salą zajęć terapeutycznych ze stanowiskami masażu, hydroterapii, kąpieli borowinowych oraz z dwoma bieżniami do ćwiczeń z udziałem egzoszkieletów.
Wedle informacji kierownictwa „Uzdrowiska”, wyposażenie tej sali będą stanowiły specjalnie zakupione sprzęty najnowszej generacji, dostarczane przez wiodących producentów. Pawilony zostaną osadzone w parku, od strony ul. A. Mickiewicza. Z głównym budynkiem będą połączone przeszklonymi korytarzami. Do wykonania tych konstrukcji wytypowano firmy z powiatu kamienieckiego. Koszt inwestycji wynosi 2,5 mln złotych, a środki pochodzą z emisji obligacji „Uzdrowisko Kamień Pomorski”.
Czy budowa tych obiektów oznacza jakieś zmiany w pierwotnym planie inwestycyjnym? „Mieszko II stanowi zaledwie część projektu tego budynku. – informuje prezes zarządu „Uzdrowisko Kamień Pomorski”, Andrzej Murawski. Jadalnia i sala terapeutyczna zostały zaprojektowane w części gmachu, która z przyczyn finansowych nie została zbudowana, a jej wznoszenie odłożono na nieokreśloną przyszłość. Zatem pawilony są rozwiązaniem tymczasowym, postoją być może 3 – 5 lat, a więc do czasu, gdy „Uzdrowisko” będzie mogło sfinansować resztę budowy.”
Jak się dowiadujemy, w najbliższych tygodniach ruszy także przygotowanie dokumentacji remontowej starego budynku Mieszko. „Koszt remontu generalnego jest niewyobrażalnie duży – podkreśla prezes Murawski; dlatego zamierzamy prowadzić prace etapowe, realizowane w poszczególnych skrzydłach budynku i w toku jego normalnego funkcjonowania. Potrwa to znacznie dłużej, może 2 – 3 lata, ale tak rozłożony w czasie wydatek będzie dla nas możliwy do sfinansowania.”
Celem prac jest przede wszystkim podniesienie standardu mieszkalnego w pokojach zajmowanych przez kuracjuszy, przystosowanie budynku do wymogów przeciwpożarowych oraz ułatwienie komunikacji wewnętrznej w labiryncie korytarzy i klatek schodowych. Sala kuracjusza ma przeistoczyć się w salę widowiskowo – kinową, dostępną nie tylko dla kuracjuszy, ale także mieszkańców miasta i turystów.
„Uzdrowisko” ma chęć stania się lokalnym animatorem wydarzeń kulturalnych, wśród których będą koncerty, przedstawienia oraz pokazy najnowszych filmów, odbywające się w tym samym czasie co premiery w kinach dużych miast.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *