Noc Muzeów w Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim!Zwiedzałeś lub zwiedziłaś już nocą XIV – wieczne zamczysko?Nie przegap okazji!…

Ciekawy pomysł, nieprawdaż? W Kamieniu Pomorskim zamczyska co prawda nie mamy, ale od roku 1308 stoi tu dumnie i niewzruszenie gotycka Baszta i Brama Wolińska, w której od 2001 roku znajduje się Muzeum Kamieni, które zostało założone przez Grzegorza Sokołowskiego ze Szklarskiej Poręby. Wielkiego miłośnika kamieni szlachetnych, półszlachetnych i szeroko pojętej mineralogii.

I właśnie 18 maja wypada Noc Muzeum, doroczna znakomita i zarazem niecodzienna okazja do zwiedzenia tego zabytku nocą. I bez opłaty za wstęp! Wtedy muzeum czynne będzie w godzinach pomiędzy 19.00 a 24.00.

Gospodarze muzeum przygotowali na ten wieczór i noc szereg atrakcji i wiele ciekawostek z nim związanych. Między innymi w jego zakamarkach będą błąkać się rycerze, z którymi można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Można też będzie przymierzyć rycerski hełm i wziąć starodawną broń do ręki.

O godzinie 19.00 przed Basztą przywitają zwiedzających jednorożce z balonikami i słodkościami. A godzinę później w sali z dinozaurami, odbędzie się interesujący wykład na temat legend o kamieniach szlachetnych, a także kamiennych przybyszach spoza naszej planety.

Przewodnik będzie do dyspozycji zwiedzających w nocnych godzinach otwarcia. I chętnie zabierze wszystkich w świat niezwykłych, wręcz czarodziejskich kamieni.

Warto również zabrać ze sobą aparaty fotograficzne, bowiem tutejsze przepiękne zachody słońca i nocne widoki z Baszty, warte są ich uwiecznienia i utrwalenia.

Podczas Nocy Muzeów czynny będzie muzealny sklepik z bogatą kolekcją przeróżnej biżuterii, ogromem przepięknych minerałów, jak również z szeroką gamą kamieni oraz wieloma innymi pięknymi i niezwykłymi rzeczami.

W imieniu kamieńskiego Muzeum Kamieni na najbliższy sobotni wieczór pełen wrażeń zaprasza jego kierownik, Ewelina Sokołowska – Andrzejewska.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *