Natalka – popieram ten pomysł!

Zaintrygowała mnie publikacja opatrzona tytułem ,,Nowy pomysł na przebudowę ulicy Dworcowej i Jedności Narodowej” vide portal Echo Kamienia Pomorskiego z dnia 17 marca 2019.

Jako pasjonatka ,,Logistyki” też widzę rzecz podobnie tj. spięcia obu Dworców jednym systemem i na jednej płaszczyźnie. Chodzi mi o to by, kuracjusze Uzdrowiska Kamień Pomorski, jak też osoby w podeszłym wieku (starzeje się Nam społeczeństwo!) mogli bez problemów i przeszkód przemieszczac się po Dworcu Kolejowym i Dworcu Autobusowym oraz między oboma obiektami.

Gdyby naprawdę Pan burmistrz Stanisław Kuryłło wziął sobie do serca zawarte w tamtym artykule sugestie i propozycje, to gotowa jestem przedłożyć swoje pomysły z dioramą włącznie, zakładając jednocześnie, że w jury konkursowym zasiadałyby takie szanowne kamieńskie postacie, jak Panowie: Jankowski, Kamiński oraz Pan Panek, których udział w realizacji fizycznej takiego przedłożenia jest dla mnie rzeczą oczywistą i normalną.

Tu nie ma co się oszukiwać. Kamień Pomorski był, jest i będzie miastem uzdrowiskowym, więc należy podjąć takie działania, by dla kuracjuszy był miastem otwartym i przyjaznym bez względu czy to się komuś podoba czy nie! To co już w Kamieniu Pomorskim dało się zniszczyć to już zniszczono w latach 90 ub. stulecia i to bezpowrotnie. Jednak zostało Uzdrowisko, które ma markę oraz rozsławia to miasto, jest prężny Oddział Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z jego szefową Panią Jolantą Janik, to też reklama Kamienia Pomorskiego, jest też firma REPRO SERVICE w Kamieniu Pomorskim. Teraz Pan burmistrz Kuryłło powinien tak pokierować i posiłkować się ludźmi z otwartą głową, by Kamień Pomorski naprawdę stał się Uzdrowiskową ,,perełką” naszego Regionu i Euroregionu Pomerania.

Natalia

zdj. Beata K

zdj. Radosław Drożdżewski

Jeden komentarz na temat: Natalka – popieram ten pomysł!

  1. Avatar Moniek pisze:

    Obiekty PKS są stare i zniszczone. Faktycznie przydałoby się coś z tym zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *