Nasza książkowa recenzja

To kolejny odcinek poczytnego cyklu zatytułowanego – „Nasza książkowa recenzja”, w którym to cyklu przedstawiamy kolejne interesujące recenzje spisane przez szefową nowo powstałej księgarni „KASPIO” w Kamieniu Pomorskim, która z księgarstwem jest związana od wielu lat. I tematyki, także różne, i trudne przy tym, nie są jej obce.

Zapraszamy zatem do miłej lektury kolejnej poniżej przedstawionej książkowej recenzji…

Miwa

„Przeznaczeni” – Katarzyna Grochola, Wydawnictwo Literackie, 2016

„Przeznaczeni” to historia pięciu osób. Pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale już wkrótce zbiegi okoliczności i przypadkowe na pierwszy rzut oka zdarzenia sprawią, że ich drogi nierozerwalnie się połączą

Olin to autorka poczytnych kryminałów, od lat mająca romans z żonatym facetem. Nieufna i wycofana Gabrysia pracuje w kasynie i każdego dnia patrzy na ludzi, którzy zatracają przy ruletce wszystkie ludzkie cechy. Pewnego dnia Olin prawie przejeżdża swoim samochodem Gabrysię — tę spod kół wyciąga koleżanka, akurat szykująca się na spotkanie z grafikiem, młodym i beztroskim singlem, Mateuszem.

Z kolei Mateusz, w drodze na spotkanie musi przekazać sporą sumę pieniędzy Kubie, niepijącemu alkoholikowi. To pożyczka na rozpoczęcie nowej drogi życia w Stanach… gdzie Kubę w rozmaite interesy wciąga polski emigrant, Jerry.

Żaden z bohaterów nie jest jednoznacznie biały czy czarny, każdy popełnia błędy i wybiera złe drogi ale — z pomocą innych, z ich wyciągniętą ręką lub nawet celnie wymierzonym policzkiem — odnajduje ścieżkę. A lasy w powieści są ciemne i niebezpieczne — to świat alkoholu, hazardu i złej miłości, niszczących relacje z innymi, wiarę w siebie i spojrzenie na własne życie.

Mądra książka, z zaskakującymi zwrotami akcji i mistrzowsko nakreślonymi postaciami. To po porostu cała Katarzyna Grochola.

 „KASPIO” w Kamieniu Pomorskim

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *