Nasza książkowa recenzja

To kolejny odcinek poczytnego cyklu zatytułowanego – „Nasza książkowa recenzja”, w którym to cyklu przedstawiamy kolejne interesujące recenzje spisane przez szefową nowo powstałej księgarni „KASPIO” w Kamieniu Pomorskim, która z księgarstwem jest związana od wielu lat. I tematyki, także różne, i trudne przy tym, nie są jej obce.

Zapraszamy zatem do miłej lektury kolejnej poniżej przedstawionej książkowej recenzji…

Miwa

„Cześć, co słychać?” – Magdalena Witkiewicz, Wydawnictwo Filia 2016

Każdy z nas ma urodziny,czasami kiedy są okrągłe , tak jak 40 -te, chcemy dokonać zmian. Myślimy aby coś zmienić , bo nasze życie jest nudne  brakuje w nim tego „no właśnie… czego?”

Bohaterka książki „Cześć, co słychać ?”, Zuzanna to żona, matka. Wiedzie spokojne uporządkowane życie.  Wszystko w jej życiu jest poukładane do momentu, kiedy  jedna ze szkolnych koleżanek na portalu społecznościowym proponuje spotkanie po latach. Dokładniej po dwudziestu latach od zakończenia liceum. To spotkanie stanie się dla Zuzanny powodem, by na siebie i swoje życie spojrzeć inaczej.

Na to jak się zmieniła, czy fizycznie, czy psychicznie i co osiągnęła przez te lata. I nagle, niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stwierdza, że może i jest ustatkowana i szczęśliwa, ale brakuje jej „motyli w brzuchu”. A potem przychodzi wino i wysłane niewinne pytanie „Cześć, co słychać?”. Nagle wszystko się zmienia i to wcale nie tak jakby Zuzanna chciała.

Chodź książka jest o trzydziestodziewięciolatce, tuż przed swoimi czterdziestymi urodzinami powinna przeczytać ją każda kobieta, niezależnie od wieku. Nie zawsze to on podszeptuje nam, że trzeba coś zmienić, czasami taka potrzeba pojawia się i atakuje zupełnie znienacka.

I nie mówię tu o zmianach w stylu zrobieniu tatuażu, zapisaniu się na maraton, czy wyjazdu za granicę, a zmianie swojej sytuacji życiowej. Stały partner może być tym najukochańszym, najbardziej potrzebnym, ale i tym, do którego czujemy przywiązanie, a brakuje nam trochę ognia i pikanterii. Tylko, czy oznacza to od razu, że trzeba jej szukać gdzieś indziej?

„Cześć, co słychać?” to książka o tym, że czasami mocno trzeba się zastanowić, zanim zacznie się szukać fajerwerków w życiu. To, co na obecną chwilę wydaje nam się potrzebne, niewinne i nierobiące nikomu krzywdy, wcale takie być nie musi.

Czy warto ich szukać? Jakie bedą tego konsekwencje , czy warto zapłacić cenę … za zmianę na przysłowiowe lepsze.

Trzeba dobrze rozważyć za i przeciw zanim drugi raz wejdzie się do tej samej rzeki. Trzeba wiedzieć gdzie postawić sobie i innym nieprzekraczalną granicę i twardo się tego trzymać. Bo jasne, chwilowe zauroczenie, afektacja jest przyjemna, ale tak naprawdę tylko na chwilę. Jeżeli mamy ten swój stały ląd, na którym nam dobrze, który wybrałyśmy jakiś czas temu, to chyba nie warto go zmieniać.

Najnowsza książka Magdaleny Witkiewicz jak jej poprzednie wciąga od pierwszej strony. Zaciekawia, daje do myślenia, a przede wszystkim pozwala docenić to, co się ma.

„KASPIO” w Kamieniu Pomorskim

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *