W minioną środę nagle zgasło życie śp. Anny Łużnej – jednej z ikon kamieńskiego szkolnictwa przedszkolnego

Z ogromnym i nieukrywanym zaskoczeniem, a zarazem w wielkim żalu i smutku, dotarła do nas wiadomość, że 18 października odeszła od nas śp. Anna Łużna – bezsprzecznie jedna z ikon szkolnictwa przedszkolnego w Kamieniu Pomorskim.

Pani Ania, znana przez wiele lat przez niżej podpisanego, z nauką przedszkolną związała się grubo ponad 50. lat temu. Właśnie w Kamieniu Pomorskim.

Na początku lat 90 – tych minionego stulecia, założyła znanego wśród licznych przedszkolaków i ich rodziców „Kajtusia”, Inaczej mówiąc, Przedszkole Niepubliczne. Po dziś dzień ta placówka, pielęgnowana i rozwijana przez lata przez Panią Anię, była jej perełką, ma swą uzasadnioną i niepodważalną renomę.

Dziś, po Pani Ani pozostają już tylko nieocenione znakomite wspomnienia. Jej kajtusiowe przedszkole, i to, że mimo długoletniej ciężkiej choroby, długo i wytrwale z nią walczyła. Niestety, dziś choroba okazała się silniejsza od Niej.

Pani Ania pozostanie w naszych sercach na zawsze, jako Człowiek prawy, rzetelny, uczciwy i uczynny. Zalet miała całą mnogość, i trudno byłoby je wszystkie wymienić. Miała 75. lat. Gdyby nie ciężka choroba, która ją niestety pokonała, byłaby pewnie z nami jeszcze przez wiele radosnych i owocnych lat, wychowując tak jak w przeszłości, kolejne roczniki przedszkolaków.

Pamiętam jak mówiła lekko się uśmiechając, i to jeszcze całkiem nie tak dawno: „Wiem, że jestem chora, i to ciężko chora, a tak mi się bardzo chce żyć”.

WSPANIAŁA PANI ANIU – CZEŚĆ TWOJEJ NA WIEKI PAMIĘCI.

Miwa

 

Jeden komentarz na temat: W minioną środę nagle zgasło życie śp. Anny Łużnej – jednej z ikon kamieńskiego szkolnictwa przedszkolnego

  1. Avatar Krystyna Król z byłej CONCORDI z ulicy Mickiewicza. pisze:

    Rodzinie wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *