Marina uśpiona była łagodną zimą i teraz kapryśną wiosną

Mamy wiosnę, jak się patrzy. Zima… była (?). To trzecia z rzędu tak łagodna zima, którego takim stanem rzeczy naprawdę wielu się cieszy. Łagodność zimy ma swoje plusy, ale i minusy. Teraz wiosna z kapryśnością w tle, ale co tu dużo mówić, na nią właśnie bardzo czekaliśmy. I się jakoś doczekaliśmy. Tyle tylko, że w kwietniu? A no właśnie: „Kwiecień plecień…”.

Kamieńska pięknie położona Marina w zasadzie jeszcze śpi „snem zimowo – wiosennym”. Przy jej nabrzeżach jeszcze nie uświadczymy łodzi i jachtów, które są slipowane na czas poza sezonem żeglarskim również w kamieńskich hangarach. Ale już niebawem spłyną na wodę, by zakotwiczyć przy nabrzeżach Mariny.

O tej porze widać tu w jej okolicy jedynie spacerujących mieszkańców i kuracjuszy, podziwiających uroki wód Zalewu Kamieńskiego. Ale już niebawem (pewnie już na długi majowy weekend na początku miesiąca), będzie tu ruch nie mniejszy zapewne niż w poprzednim roku. I znów radośnie zaroi się od barwnych przeróżnych jachtów i motorówek. Będzie więc iście kolorowo i bajecznie.

Teraz spacerowicze zaglądają tu jedynie przy dobrej pogodzie, spacerują po pobliskim molo. Dokarmiają ptactwo wodne, którego tutaj nie brakuje. Największymi ochotnikami do dokarmiania są oczywiście dzieci, dla których jest to wspaniała frajda. Te zaglądają na nabrzeże zwykle z dziadkami. Radość przy tym jest nieopisana.

Uroki zalewu to piękna rzecz, której zazdrości Kamieniowi Pomorskiemu bardzo wielu. Natura obdarzyła to miasto w swoiście piękny widok, tylko z niego korzystać i go odpowiednio wykorzystywać, co w gruncie rzeczy jakoś nie do końca udaje się, a po to, by przyciągnąć większe rzesze gości. Czytaj wczasowiczów i turystów, jak też kuracjuszy. Ci ostatni raczej nie zawodzą.

Czekajmy więc cieplejszych i mniej wietrznych dni, a potem na to co najlepsze… na lato. I wszystko niewątpliwie i jak zwykle zresztą, powróci; i słońce, i ciepło, może i nawet upały, a i liczni goście. Taka jest tego natura, taka kolej rzeczy. Niewątpliwie Kamień Pomorski na pewno wraz ze swoją nieodłączną od niedawna Mariną to bezwzględnie ciekawe miejsce, które w rzeczy samej warto odwiedzić i oczywiście zobaczyć.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *