MAŁY RAJD NA ORIENTACJĘ

20.09.2017 r. odbył się Mały rajd na orientację, inicjatywa grupy nieformalnej z Kamienia Pomorskiego, skierowany do wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego i uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, działających w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Kamieniu Pomorskim. Rajd odbył się w ramach projektu ogłoszonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych KOMES „Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia”.

Przy przepięknej, jesiennej pogodzie uczniowie pokonywali wyznaczoną trasę, szukając ukrytych punktów kontrolnych. W każdym z nich kryły się zagadki przyrodnicze.

W połowie trasy na uczestników czekała niespodzianka w postaci spotkania z pracownikami Nadleśnictwa Międzyzdroje, którzy w przystępy sposób przedstawili wszystkim wiedzę dotycząca flory i fauny polskich lasów. Wręczyli tez wszystkim drobne upominki.

Całość leśnego Rajdu zakończyliśmy przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Troszynie, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Uczniowie zakończyli dzień nie tylko z bagażem sportowych przeżyć, nagrodami i dyplomami, ale także z koszykami grzybów, zebranymi po drodze.

Dziękujemy Fundacji KOMES, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego sportowego wydarzenia za tak miło spędzony czas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *